Rodzinny wypoczynek w SPA

powrót

Spa & wellness

Jednym z najnowszych trendów w branży spa jest specjalizacja usług, czyli tworzenie oferty dla konkretnej grupy klientów. Dziś prezentujemy pomysły na ośrodek spa, w którym relaks znajdą rodziny z dziećmi.
Biotechnologia
Rodzinny wypoczynek w SPA

Wypoczynek w spa i osiąganie stanu relaksu i odprężenia kojarzy się raczej z samotnym pobytem, z dala od rodziny. Jednak nie jest to niezbędny warunek takiego wyjazdu. Dziś, kiedy wciąż brakuje czasu dla najbliższych, wybierając się na urlop, chcemy mieć ich przy sobie. Do tego także dobrze wypocząć i świetnie się bawić. Niestety, w Polsce wciąż brakuje ośrodków spa nastawionych na potrzeby konkretnej grupy klientów. Jest to więc idealna nisza rynkowa, gdzie – jak dotąd – brakuje konkurencji. Idealnym przykładem dobrze wykorzystanej okazji jest firma Powder Byrne, która organizuje wyjazdy do jedenastu kurortów spa na całym świecie. Są to m.in.: Antigua, Kreta, Cypr, Elba, Goa, Jamajka, Majorka, Mauritius, Rodos, Tunezja, Algarve. W czasie gdy rodzice korzystają z szerokiej oferty zabiegów w gabinetach spa, ich pociechy spędzają czas na zabawie lub uprawianiu sportu pod czujnym okiem fachowca.

Dla każdego coś dobrego

Dzięki dwudziestoletniemu doświadczeniu w branży firma Powder Byrne wie, jak zorganizować rodzinny wypoczynek, aby nie musiał być on najpierw koszmarem podróży, a później nieustannym kompromisem co do formy spędzania czasu. W ramach opracowanych i wprowadzonych w każdym ze współpracujących resortów programów dzieci mogą korzystać z wielu ciekawych zajęć, dobranych do ich wieku. Przedszkola – wyposażone w książki i zabawki – przeznaczone są dla dzieci od szóstego miesiąca życia. Nad ich bezpieczeństwem czuwają wykwalifikowane opiekunki – pod opieką jednej niani znajduje się maksymalnie troje dzieci. Przedszkolaki mogą także wziąć udział w zajęciach plastycznych, takich jak malowanie palcami czy lepienie postaci z gliny, które rozwijają zdolności najmłodszych, a na które zazwyczaj brakuje czasu w domu. Dla starszych dzieci przygotowano specjalne kluby, w których mogą spróbować nowego sportu, a także, co najważniejsze, nawiązać nowe przyjaźnie. Dzieci w wieku 6-8 lat mają okazję spróbować gry w golfa lub tenisa pod okiem instruktora. Specjalnie dla nich organizowane są wycieczki po okolicy, dzięki którym poznają świat, innych ludzi i odmienną kulturę – co w tym wieku stanowi największą przygodę. Natomiast wieczorami organizowane są wspólne ogniska na plaży, lub – gdy nie dopisze pogoda – wieczory filmowe. Nastolatki to kolejna bardzo ważna grupa wiekowa. Zazwyczaj wolą spędzać czas ze swoimi rówieśnikami niż z rodzicami. Dlatego tak ważne jest dobre zorganizowanie im czasu, aby nie było mowy o nudzie! Młodzież ma dużo energii, więc najlepszy będzie sport, a w szczególności sporty wodne (jeżeli mówimy o miejscowości nadmorskiej): surfing, windsurfing, narty wodne lub nurkowanie. Na przykład w ofercie resortu na Krecie znajduje się m.in. możliwość uzyskania certyfikatu nurkowego Junior. Po dniu pełnym wrażeń wieczorem najlepiej spotkać się z rówieśnikami na kręglach, dyskotece bądź przy ognisku. Jak widać, możliwości zagospodarowania czasu młodszym, jak i tym starszym dzieciom są nieograniczone, a wszystko zależy od inwencji instruktorów i opiekunów.

Rodzinny wypad na narty

Powder Byrne współpracuje także z resortami spa, które organizują aktywny wypoczynek zimą, oczywiście wraz z pociechami. Nawet tymi najmłodszymi, gdyż specjalnie dla nich przygotowano szkółki jazdy na nartach już od trzeciego roku życia. Starsze dzieci mają okazję pod opieką trenera doskonalić swoje umiejętności narciarskie. Rodzice mogą w tym czasie korzystać z uroków zimy, nie martwiąc się przy tym o bezpieczeństwo swoich pociech na zatłoczonym stoku.

więcej w Cabines nr 27

Sandra Murzicz
publikacje Cabines 27
do góry | powrót