Aparatura do masażu próżniowego

powrót

Technika

Aparaty do masażu próżniowego wykorzystywane są głównie do zabiegów modelujących sylwetkę. Za ich pomocą można modelować biust, ciało, usuwać miejscowo nagromadzoną tkankę tłuszczową oraz cellulit. Specjalnie zaprojektowana pompa próżniowa umożliwia osiągnięcie szybkich efektów w modelowaniu wymarzonej sylwetki. Odbywa się to w sposób zupełnie bezbolesny i nie wiąże się z żadnym zagrożeniem dla zdrowia, nie wymaga wstrzykiwania silikonu ani odsysania tłuszczu.
Biotechnologia
Aparatura do masażu próżniowego

Budowa i działanie

Aparat do terapii próżniowej w wyposażeniu posiada specjalne nakładki plastikowe lub szklane w kształcie kielichów o różnych rozmiarach, wyglądem przypominające bańki szklane. Aby sprawnie przeprowadzić zabieg z ich użyciem, dobrze jest znać technikę i zasady stosowania drenażu limfatycznego. Pompa próżniowa umożliwia absorpcję cząstek tłuszczu i płynów przez tkanki, co prowadzi do usuwania toksyn oraz rozbijania złogów tłuszczowych. Wyeliminowanie substancji toksycznych oczyszcza układ limfatyczny, odnawia strukturę skóry, poprawia mikrocyrkulację, zwiększa elastyczność kolagenu. Zastosowanie urządzenia prowadzi do podniesienia zapadniętych mięśni, zapobiega powstawaniu zmarszczek, aktywuje skórę, usuwa worki pod oczami i podwójny podbródek oraz zmarszczki, a także poprawia ogólne samopoczucie. Stymuluje przysadkę mózgową do wytwarzania hormonów, poprawia elastyczność tkanki mięśniowej, przywraca elastyczność i miękkość piersi, a także prowadzi do ich podniesienia oraz powiększenia i poprawia ich kształt. Ponadto terapia próżniowa kształtuje brodawkę sutkową i stabilizuje efekty lecznicze. W terapii cellulitu masaż aparatem do terapii próżniowej przyspiesza przetwarzanie kwasów tłuszczowych, co sprzyja bezpiecznemu i efektywnemu usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej, redukcji ciężaru ciała i – w efekcie – wyszczupleniu i wymodelowaniu sylwetki. Najszybciej widać efekty terapii w okolicach brzucha, ud i na pośladkach. Urządzenia do masażu próżniowego mogą być stosowane również do oczyszczania skóry i detoksykacji limfatycznej.

Zasady przeprowadzania zabiegów

Kurację można przeprowadzić w serii lub jako pojedynczy zabieg. Najlepsze i długo utrzymujące się efekty uzyskuje się, stosując serię obejmującą 12-15 zabiegów wykonywanych codziennie lub co drugi dzień. Każdy zabieg powinien trwać co najmniej 30 minut, ale nie dłużej niż 45 minut. Klientka powinna być ułożona wygodnie w pozycji półsiedzącej przy zabiegu na biust lub leżącej podczas zabiegów na ciało. Należy dobrać odpowiedni rozmiar nakładek, przyłożyć je i lekko docisnąć do partii ciała poddawanej zabiegowi. Następnie dobieramy według odczuć klientki siłę zassania nakładek. Po ustawieniu odpowiedniego ciśnienia wykonujemy kolejno ruchy przesuwania liniowego, ukośnego oraz ósemkowego po obszarze objętym zabiegiem. Wszystkie czynności należy wykonywać płynnie, cały czas monitorując stan skóry i samopoczucie klientki. Aby zabieg przyniósł oczekiwane rezultaty, należy wykonywać go zgodnie z przebiegiem mięśni, naczyń krwionośnych i ze znajomością przebiegu naczyń limfatycznych.

więcej w Cabines nr 27

Jolanta Majdak
publikacje Cabines 27
do góry | powrót