Zabiegi stosowane w czasie diety

powrót

Ekspert radzi

Wśród naszych klientek jest spora grupa kobiet, dla których „puszystość” ciała stanowi problem. Decydują się więc na dietę, która pomoże im zgubić zbędne kilogramy. Próbę zmiany swojego wyglądu podejmują osoby młode, klientki, które przytyły w czasie ciąży i trudno im zgubić wagę po urodzeniu dziecka, a także kobiety dojrzałe. Właściwie problem ten może pojawić się w każdym wieku. Stosowanie każdej diety powinno być skonsultowane ze specjalistą. Pomoc kosmetyczki jest tu jak najbardziej wskazana. Zaniedbanie skóry w okresie wahań wagi będzie później trudne do naprawienia. Najlepiej dietę połączyć z ruchem i zabiegami pielęgnującymi całą sylwetkę. Jest to długotrwały proces, w którym klientka liczy na naszą fachowość i wsparcie.
Biotechnologia
Zabiegi stosowane w czasie diety© Leah Anne Thomson - Fotolia.com

Przede wszystkim wywiad

Musimy pamiętać, że pewne choroby mogą spowalniać tempo przemiany materii. Należą do nich między innymi:

  • niedoczynność tarczycy,
  • wielotorbielowatość jajników,
  • choroby trzustki związane z wydzielaniem nadmiernej ilości insuliny,
  • depresja.

Stosowanie niektórych leków i środków antykoncepcyjnych również powoduje spowolnienie przemiany materii. W takich przypadkach dieta i zabiegi nie przyniosą rezultatów. Jeżeli w trakcie serii zabiegów nie widać poprawy, powinnyśmy zasugerować przebadanie organizmu. Każdej z wymienionych powyżej chorób towarzyszą także inne objawy, takie jak nadmierne owłosienie lub suchość skóry. One powinny nam wskazać, co ewentualnie może być przyczyną problemu. Dopiero po wyleczeniu podejmujemy serię zabiegów dostosowanych odpowiednio do możliwości naszej klientki, uwzględniając przeciwwskazania.

Nie bez znaczenia jest rodzaj diety, jaki stosuje nasza klientka. Rozmowa na ten temat może nam podpowiedzieć, z jakimi problemami pielęgnacyjnymi będziemy musiały sobie poradzić. Najczęściej, niestety, wybierane są takie diety, które ograniczają spożywanie niektórych produktów. Nasze klientki zapominają o tym, że organizm do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje wszystkiego w rozsądnych ilościach, posiłków spożywanych w określonych porach dnia oraz oczywiście ruchu. Mało zróżnicowana dieta sprawia, że zaczynają się pojawiać kłopoty z cerą, słabną paznokcie, pojawiają się zasinienia pod oczami, dochodzi do ogólnego osłabienia organizmu lub wzrostu wagi na początku jej stosowania.

Poprawa wyglądu skóry

W związku ze zmianą nawyków żywieniowych i najczęściej spożywaniem większej ilości płynów (głównie wody) dochodzi do oczyszczania organizmu, co powoduje pogorszenie kondycji cery. W związku z tym w pierwszej kolejności należy oczyścić cerę i powtarzać to w miarę potrzeb. Stosujemy odpowiednio dobrany peeling, także na ciało. W przypadku młodych cer możemy zastosować mezoterapię z witaminami, u pań dojrzałych – odżywczą. Sonoforeza nawilżająca uzupełni brak wody w naskórku. Terapia tlenowa zregeneruje komórki skóry. Możemy także zastosować maskę termiczną z odpowiednim koncentratem, algi lub płat kolagenowy. Podczas utraty wagi zmienia się owal twarzy. Najbardziej jest to widoczne u kobiet dojrzałych. Możemy tutaj zastosować elektrostymulację dla ujędrnienia i podniesienia skóry. Poprzez działanie falami radiowymi stymulujemy fibroblasty do intensywnej produkcji kolagenu i elastyny. Wpływa to również na zwiększenie gęstości skóry. Wytworzone ciepło powoduje poprawę krążenia, co wiąże się z lepszym dotlenieniem i odżywieniem. Zabiegi na twarz powinny być wykonywane w serii. Najlepiej łączyć je z zabiegami na ciało. Z wypełnianiem zmarszczek musimy poczekać do momentu, aż klientka osiągnie pożądaną wagę i przez jakiś czas ją utrzyma. Najlepiej tracić ją powoli. Wprowadzanie zmian w określonym czasie i kolejności sprawi, że organizm będzie miał czas na ich zaakceptowanie.

Walka z cellulitem i zwiotczeniem

Stosowanie diety przez dłuższy czas powoduje spadek wagi. Jeżeli na początku wprowadzania nowych nawyków żywieniowych zaczniemy stosować zabiegi na ciało, to proces ten możemy znacznie przyspieszyć. Oprócz dbania o przywrócenie elastyczności skóry będziemy musiały popracować nad niektórymi mankamentami figury. U osób młodych najczęściej jest to cellulit I stopnia. Nierówności pojawiają się, kiedy ściśniemy skórę ud, zwykle od strony zewnętrznej. Jeżeli w przeszłości klientki miały duże wahania wagi i nie pielęgnowały skóry, mogą występować rozstępy. Niestety, przerwanej tkanki łącznej nie da się przywrócić do stanu pierwotnego. Możemy jedynie spłycić rozstępy, aby stały się mniej widoczne. W tym celu należy zastosować mikrodermabrazję i odpowiednią stymulację. W przypadku osób młodych wystarczy odpowiednie algi połączyć z masażem i drenażem limfatycznym. Zabiegi wykonujemy w serii. Produkty naturalne pomogą usunąć toksyny z organizmu, pobudzą metabolizm i wpłyną na ujędrnienie skóry.

więcej w Cabines nr 53

Małgorzata Cieślewicz
publikacje Cabines 53
do góry | powrót