Smoky Eyes

powrót

Makijaż

Smoky Eyes, czyli „przydymione oko”, to bardzo efektowny makijaż, wymagający jednak umiejętności i odpowiedniej techniki. Po raz pierwszy na łamach czasopisma podaję prawidłową kolejność wykonywania tego makijażu.
muzyka relaksacyjna bez opłat ZAiKS
Smoky Eyes

Smoky Eyes jest techniką bardzo trudną dla osób początkujących. Wymaga umiejętności posługiwania się kosmetykami matowymi, sypkimi i w kamieniu, a także stosowania odpowiednich instrumentów. W niektórych paryskich szkołach przyszli wizażyści uczą się tej sztuki przez dwa lata. Ćwiczy się umiejętność rozcierania jednego koloru, aby płynnie przechodził od ciemnego do jasnego odcienia. Taki wynik można osiągnąć wyłącznie z pomocą pędzelka, nigdy aplikatora.

Zestaw do wykonania Smoky Eyes

3101 – czarny kayal, czyli kredka do malowania wewnętrznej krawędzi powiek, 1301 – cake eyeliner, 1084 – czarny aplikator, 143 – czarny cień, 1001 – płynny eyeliner, 531 – czarna maskara, zalotka, pędzelek do eyelinera, pędzel z włosia kolinsky szerokości 8 mm, pędzelek punktowy 4,5 mm z włosia syberyjskiej wiewiórki, szczoteczka do brwi i rzęs

Przygotowanie do makijażu

  1. mleczko, peeling, tonik, krem pod oczy, krem na twarz, szyję i dekolt (wyjątkowo, w razie potrzeby stosujemy krople do oczu)
  2. korektor na powieki i na zasinienia pod oczami
  3. make-up
  4. puder
  5. brwi
  6. oczy
  7. usta
  8. róż

Makijaż oka rozpoczynamy zwykle od najjaśniejszych kolorów, jednak kolejność w technice Smoky Eyes jest odwrotna. Spowodowane jest to dominującym w tym rodzaju makijażu czarnym pigmentem.

więcej w Cabines nr 26

Luiza Lenartowicz
publikacje Cabines 26
do góry | powrót