Głowica cold-warm.Zastosowanie w zabiegach kosmetycznych

powrót

Technika

Ciemne plamy, które z upływem czasu zaczynają szpecić twarz, dekolt, plecy i dłonie, są uważane przez kobiety za pierwsze oznaki starzenia. Ich przyczyną są geny, zaburzenia hormonalne i nadmiar słońca. Dla takich skór, potrzebujących rozjaśnienia i ujednolicenia kolorytu, laboratoria kosmetyczne tworzą gamy produktów wybielających (lub rozjaśniających) oraz wspierające je zabiegi gabinetowe. Zadaniem kosmetyczki stykającej się z takim problemem jest wybielenie plam lub ich zniwelowanie przy jednoczesnym nawilżeniu skóry i utrzymaniu jej komfortu
Biotechnologia
Głowica cold-warm.Zastosowanie w zabiegach kosmetycznych

Działanie ciepła i zimna można odnaleźć w nowoczesnym urządzeniu, jakim jest głowica cold-warm. Jest to niewielkie urządzenie, które w stosunkowo krótkim czasie pozwala na uzyskanie temperatur w zakresie od 5 do 42 stopni Celsjusza. Aparat jest mały i poręczny. W znacznym stopniu ułatwia pielęgnację skóry twarzy i całego ciała. Można wykonywać nim zabiegi z użyciem ciepła lub zimna profilaktycznie, a także w celu usunięcia zmian chorobowych skóry, np. łojotoku. Urządzenie może być stosowane w gabinecie kosmetycznym, a także w zaciszu domowym przez osoby ceniące sobie nowoczesne osiągnięcia w kosmetyce. Wykonywanie zabiegów nie wymaga specjalistycznego przeszkolenia. Efekty widoczne są już po pierwszym użyciu głowicy. Niska temperatura wspomaga odnowę biologiczną ciała. Komórki skóry otrzymują więcej składników odżywczych, są lepiej dotlenione, szybciej się regenerują. Pobudzone chłodem krążenie powoduje szybsze spalanie w komórkach tłuszczowych, przez co stopniowo usuwany jest cellulit. Skóra poddana działaniu zimna nie traci wilgoci, jej pory są zwężone, skóra staje się więc gładka i matowa, co ma kolosalne znaczenie w odbiorze estetycznym zwłaszcza skór problematycznych u nastolatków i dorosłych. Zimno doskonale radzi sobie z obrzękami powstałymi podczas snu, workami i podpuchniętymi powiekami. Podczas masażu ciepłem naczynia krwionośne ulegają delikatnemu rozszerzeniu, co sprawia, że nałożone wcześniej preparaty, np. kremy, maski, ampułki, serum, zostają łatwo wchłonięte. Dzięki temu zapewniamy działanie nawilżające, przeciwzmarszczkowe itp. Zabiegi z użyciem głowicy cold-warm mogą być stosowane codziennie lub przez określony czas, w tzw. seriach. Efekty, jakie się uzyskuje, to: matowa, oczyszczona skóra, zwężone ujścia gruczołów łojowych, poprawa kolorytu skóry, zwiększona odporność na infekcje, pozbycie się miejscowo nagromadzonego tłuszczu. Zwolennicy intensywnych ćwiczeń fizycznych również znajdą plusy wynikające z zastosowania głowicy cold-warm. Przetrenowane mięśnie szybko wrócą do normy dzięki masażowi głowicą ciepło-zimno, co spowoduje usunięcie toksyn. Dzięki zastosowaniu głowicy możemy też uzyskać lepsze samopoczucie psychiczne i fizyczne.

Wskazania do użycia głowicy cold-warm

Ciepło: przykurcze mięśniowe po urazach lub niedowładach, choroba zwyrodnieniowa stawów, nerwobóle, zapalenie nerwów obwodowych, postrzał, rwa kulszowa, porażenie nerwu twarzowego, trądzik, czyraczność, przewlekłe zapalenie zatok, nieżyt gardła i krtani, zapalenie ucha środkowego, ostre i przewlekłe zapalenie oskrzeli, choroba Raynauda, otyłość, przewlekła dna moczanowa, kamica, zapalenie pęcherza. Zimno: przewlekłe stany bólowe, zespół bolesnego barku, dyskopatie, zespół bolesnego łokcia, choroby zwyrodnieniowe stawów, urazy mięśni, obrzęki i wysięki, żylaki kończyn dolnych, toczeń rumieniowaty, twardzina, łokieć tenisisty, zapalenia okołostawowe ścięgien, torebki stawowej, kaletek maziowych.

Masaż głowicą cold-warm wpływa na:

skórę

 • ułatwia oddychanie skórne
 • poprawia odżywienie skóry
 • przyspiesza obieg krwi i limfy
 • zwiększa elastyczność i jędrność skóry
 • pomaga zwalczać cellulit

tkankę mięśniową

 • zwiększa wydolność mięśni
 • poprawia ich elastyczność i tonus
 • regeneruje po długotrwałym wysiłku fizycznym

układ krwionośny i limfatyczny

 • powoduje gimnastykę naczyń
 • ułatwia odpływ krwi żylnej
 • zmniejsza opór krwi w tętnicach, co ułatwia pracę serca

układ nerwowy

 • działa uspokajająco i relaksująco
 • łagodzi objawy stresu

więcej w Cabines nr 25

Jolanta Majdak
publikacje Cabines 25
do góry | powrót