SPA w Himalajach

powrót

Spa & wellness

Bogata oferta zabiegów w ośrodkach spa to dziś za mało. Firmy i przedsiębiorcy prześcigają się w pomysłach na jak najlepszą lokalizację ośrodka, który będzie ich wizytówką.
Muzyka relaksacyjna bez opłat ZAiKS
SPA w Himalajach

Jednym z ciekawiej położonych miejsc tego typu jest Wildflower Hall w indyjskiej części Himalajów, na wysokości 2500 m, w otoczeniu gór i lasów. To właśnie lokalizacja stanowi największy jego atut. Klienci zmęczeni miejskim stylem życia oraz ciągłym stresem mogą w pełni wypocząć z dala od wielkich i hałaśliwych aglomeracji. Z każdego okna hotelu rozciąga się imponujący widok na las cedrowy oraz na górskie szczyty pokryte śniegiem.

Rozrywka

Dobra organizacja czasu w trakcie wypoczynku jest bardzo ważna. Oprócz najwyższej jakości zabiegów powinniśmy umieścić w ofercie propozycje aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Wildflower proponuje swoim gościom przejażdżki rowerowe lub konne górskimi trasami widokowymi. Dla żądnych wrażeń w ofercie znajduje się także rafting - odmiana spływu rzecznego. Po dniu pełnym wrażeń można zażyć kąpieli w gorących źródłach Sulphur. Goście mogą skorzystać także z krytego basenu z przepięknym widokiem na górskie szczyty. Dla miłośników bąbelków przygotowano specjalne jacuzzi na świeżym powietrzu. W razie niepogody można zagrać w krykieta, bilard bądź pojeździć na łyżwach. Dzięki takim wrażeniom i wspomnieniom goście na pewno chętnie będą tu wracać.

Specialité de la maison

W ofercie zabiegów znajdują się przede wszystkim kąpiele lecznicze. Jedną z ciekawszych jest kąpiel z dodatkiem miodli indyjskiej. Od czasów starożytnych ta roślina wykorzystywana była jako naturalny środek oczyszczający, ma również działanie lecznicze i uspokajające. Na uwagę zasługuje również królewska kąpiel w mleku i płatkach róży, która znakomicie wygładza skórę. Z kolei gorąca kąpiel z nagietka lekarskiego pozostawia skórę jędrną i świeżą. W ośrodku prowadzone są zajęcia z jogi. Hindusi wierzą, że stan umysłu wpływa na kondycję ciała, ma w nim swoje odzwierciedlenie. Stąd tak ważne jest zachowanie równowagi pomiędzy tymi dwoma sferami. Pomóc ma w tym joga poprzez ćwiczenia oddechowe, mające oczyszczać mózg oraz resztę ciała z toksyn. Panowanie nad oddechem jest ściśle związane z panowaniem nad emocjami, wsłuchiwaniem się we własny organizm i wyciszeniem.

Uwaga!
Aby umożliwić gościom osiągnięcie stanu wyciszenia, na terenie spa wprowadzono zakaz używania telefonów komórkowych oraz wszelkich elektronicznych gadżetów. Palacze także nie mają tu łatwego życia - palenie surowo wzbronione!

Dobry marketing

Promocja i reklama to podstawa w sprzedaży usług spa. Angielska firma Black Tomato zajmuje się marketingiem i promowaniem wypoczynku w Himalajach. Personel na swojej stronie internetowej zapewnia, że odpowie na każde pytanie i rozwieje wszelkie wątpliwości. A nieprzekonani mogą w każdej chwili wpaść do biura Black Tomato na kawę, by uzyskać dodatkowe informacje lub po prostu na pogawędkę o tym cudownym "raju dla dusz, z dala od zgiełku cywilizacji".

Klienci zmęczeni miejskim stylem życia oraz ciągłym stresem mogą w pełni wypocząć z dala od wielkich i hałaśliwych aglomeracji.

Zakończenie

Czy w naszych warunkach stworzenie podobnego ośrodka spa jest możliwe? Czemu nie? Mimo że polskie góry to nie Himalaje, co roku Tatry, Karkonosze oraz Pieniny dostarczają tysiącom turystów niezapomnianych wrażeń. Przy odrobinie fantazji można w nich stworzyć prawdziwe oazy spokoju i dobrego samopoczucia.

Sandra Murzicz
publikacje Cabines 24
do góry | powrót