Pokażcie swoje talenty poprzez wizerunek i styl

powrót

Styl

Doradztwo wizerunku umożliwia odkrycie własnego stylu, który koresponduje z daną osobą i pokazuje jej osobowość. Ta praca, złożona i niezmiernie ciekawa, pozwala nauczyć się i poznać siebie, dobrać najbardziej odpowiednie ubrania, poznać własny styl i nauczyć się nim bawić, a także zdobyć pewność siebie i odkryć własną indywidualność oraz swoje talenty.
Muzyka relaksacyjna bez opłat ZAiKS
Pokażcie swoje talenty poprzez wizerunek i styl

Moda przemija, styl - nigdy. - Coco Chanel

Usystematyzujmy znaczenie wizerunku, przywołując badania Alberta Mehrabiana, emerytowanego profesora psychologii z Los Angeles, które to badania podkreślają wagę wyglądu w komunikacji niewerbalnej.

  • 55% komunikacji związane jest z naszym wyglądem, gestykulacją i wyrazem twarzy;
  • 38% komunikacji to głos (intonacja, ton głosu);
  • zaledwie 7% jest związane ze słowami, które wypowiadamy!

Chociaż wyniki tego badania są względne i prawdziwe jedynie w przypadku pierwszego kontaktu (osobistego, zawodowego), znaczenie wizerunku jest bardzo istotne w komunikacji. Może on być medium, które pośrednio mówi o naszych talentach i indywidualności. Ponieważ, jak głosi popularne porzekadło, nie można drugi raz zrobić pierwszego wrażenia, to do Was należy, jeśli dacie sobie chwilę zastanowienia, poznanie samych siebie i podkreślenie wizerunku, który będzie ujawniał Waszą osobowość.

Czym odpowiedni wygląd nie jest

Nie musicie przypominać ikony mody

Chociaż nowości odzieżowe pozwalają odkryć to, co się Wam podoba, chociaż inspirują Was i potwierdzają, że idziecie z duchem czasu, uzależnianie się całkowicie od mody, żeby znaleźć swój styl, zdradza właśnie brak stylu i osobowości i w żadnym wypadku nie podkreśli ani talentów, ani indywidualności.

Uwodzicielski wygląd nie jest świadectwem posiadanych talentów i kompetencji

W naszym społeczeństwie pokutuje przekonanie, że kobieta nie może być jednocześnie piękna i inteligentna. Można jednak użyć swoich kobiecych umiejętności i naturalnego czaru, nie grając jednocześnie kartą uwodzicielstwa. Wasz wygląd, postawa i styl nie powinny w żaden sposób przeszkadzać interlokutorom i utrudniać kontaktów. Postawcie więc na prawdziwie kobiecy czar, ujawniając jednocześnie swój własny styl.

Styl surowy nie zrobi dobrego wrażenia

Chociaż styl „klasyczny” jest świetny w bardzo wielu kontekstach zawodowych, mała nutka nowoczesności, specyficzna postawa, a także oryginalny dodatek dodadzą tego czegoś, dynamizmu i skuteczności, nie tylko wyglądowi, lecz także osobowości.

Bycie naturalnym to nie styl

Niektórzy zaprotestują tutaj i stwierdzą, że to do innych należy poznanie nas i zaakceptowanie takimi, jakimi jesteśmy wewnętrznie. Otóż wielkie znaczenie wyglądu w akceptacji lub dyskryminacji stanowi dzisiaj przedmiot licznych badań i nie jest już żadną tajemnicą. Dopasowywanie wyglądu do różnych stylów życia i sytuacji nie oznacza pozbawiania się autentyczności. I na odwrót: prawdziwy styl nie jest kostiumem, lecz podkreśla to, kim jesteście, i to w sposób całkowicie naturalny.

Czym jest styl?

Mówi się, że niektóre osoby „mają styl”, kiedy ich wygląd coś podkreśla, kiedy wszystko w tych osobach jest harmonijne, spójne od stóp do głów. Analizowaliśmy już w jednym z poprzednich artykułów style: klasyczny, romantyczny, sportowy itd. Nikt nie może Wam powiedzieć, jaki styl do Was pasuje, ponieważ tylko Wy sami możecie to stwierdzić, znaleźć ten styl, stworzyć go i dopasować do własnych potrzeb i odczuć. Krótko mówiąc – styl oznacza Wasz „wizualny dokument tożsamości”.

więcej w Cabines nr 53

Amélie Rigano
publikacje Cabines 53
do góry | powrót