Pędzle do makijażu cz. 1

powrót

Makijaż

Istnieje bardzo wiele pędzli przeznaczonych do makijażu. Ich kształty są przeróżne, a każdy z nich odpowiada konkretnemu przeznaczeniu. Przedstawiamy pierwszą z trzech części vademecum prezentującego 20 najpopularniejszych pędzelków do makijażu, najczęściej stosowanych przez profesjonalnych wizażystów.
Muzyka relaksacyjna bez opłat ZAiKS
Pędzle do makijażu cz. 1

Pędzel do podkładu

Strefa: twarz
Włókna: syntetyczne (miękkie)
Cechy: płaski pędzel z zaokrąglonym czubkiem, umożliwiający nakładanie podkładu dla ujednolicenia kolorytu twarzy

Zastosowanie:

  • nakładanie

Pędzel przeznaczony jest do precyzyjnego i jednolitego nakładania podkładu w płynie, kremie lub kompakcie na twarz, szyję i dekolt. Jego kształt dopasowuje się do twarzy. Jego długie włosie rozciera, wygładza i ujednolica teksturę, zapewniając naturalny efekt.

Rady:

Dzięki temu pędzelkowi rozprowadzicie podkład na całej twarzy, od środka na zewnątrz. Żeby rezultat był doskonale jednolity, muśnijcie pędzlem również powieki, uszy i szyję.

Pędzel do niwelowania cieni

Strefa: twarz i oczy
Włókna: naturalne włosie kuny lub syntetyczne włókna (takelon)
Cechy: zaokrąglony kształt ułatwia nakładanie produktów korygujących w postaci sztyftu, płynu lub kompaktu. Ułatwia nakładanie kosmetyków nawet w trudno osiągalnych miejscach, na przykład w wewnętrznym kąciku oka lub pod rzęsami dolnymi.

Zastosowanie:

  • nakładanie
  • cieniowanie

Jest bardzo uniwersalny, pozwala zatuszować wszelkie niedoskonałości skóry: cienie, zaczerwienienia, trądzik, przebarwienia, plamy itd.

Rady:

Żeby udoskonalić makijaż, możecie użyć tego pędzelka do nałożenia rozświetlacza.

więcej w Cabines nr 53

Aurélien Michel
publikacje Cabines 53
do góry | powrót