Biometryczny paszport makijażu

powrót

Makijaż

Najzdolniejsi i najlepiej wykształceni top wizażyści potrafią wykonać profesjonalny makijaż, który podkreśla atuty urody i indywidualny styl klientki. Wyjątkowo precyzyjna i spektakularna praca wywiera duże wrażenie na otoczeniu. Warunkiem opanowania tej sztuki są uzdolnienia wrodzone i nabyte, nad którymi trzeba stale pracować i je doskonalić. Sposobu postrzegania harmonii barw i kształtów, wiedzy o proporcjach, zastosowania technik pracy i trików można się nauczyć w dobrej szkole, ale potem samodzielnie kształtujemy swój warsztat. Podnoszenie własnego poziomu gwarantuje wysoką pozycję na rynku pracy i w środowisku. Dobrze mieć kontakt ze swoim "guru", autorytetem, który doradzi, zweryfikuje błędy i z którym można podzielić się wrażeniami. Ale jak sobie radzić, kiedy go brak?
rejuvi cosmetics
Biometryczny paszport makijażuMapa twarzy

Jedną z najnowszych usług proponowanych przez top wizażystów jest Biometryczny Paszport Makijażu i lekcja makijażu, które wzbudzają duże zainteresowanie. Przyjrzyjmy się tej nowatorskiej ofercie, o której wspominałam w artykule "Rewolucja w makijażu ślubnym" w poprzednim numerze Cabines. Paszport zawiera od kilkunastu do kilkudziesięciu stron z rysunkami, fotografiami, wykresami, poradami i trikami, opracowanymi indywidualnie dla jego posiadacza. Matematyczny pomiar twarzy z dokładnymi wskazówkami, jak się poprawnie malować, jak korygować twarz, jest unikatową lekturą na drodze poznawania siebie. Człowiek może pewne rzeczy przeoczyć, do mierzenia potrzebne są instrumenty, umiejętności i czas. A tu wszystko odbywa się błyskawicznie i bezbłędnie. Z paszportu można korzystać wielokrotnie, także biorąc go ze sobą za granicę, ponieważ każdy fachowiec będzie się w nim dobrze orientował. Nowa usługa to idealna "ściąga" dla wszystkich, którzy parają się makijażem. Znajduje się tu miejsce na zdjęcie po makijażu, można wkleić fotografię ślubną. Paszport otrzymujemy dzięki komputerowemu pomiarowi twarzy, który uwzględnia takie szczegóły jak kolor skóry, tęczówek, kolor, strukturę i długość włosów itp. W konsekwencji dokładnie przedstawia najkorzystniejszy kierunek makijażu i stylizacji. Komputer pokazuje wszystkie szczegóły w budowie twarzy, które nie są widoczne gołym okiem i podaje receptę na ich optymalne rozwiązanie. Zadaniem wizażysty i stylisty jest już tylko poprawne wykonanie swojej pracy. Biometryczny Paszport Makijażu jest dzisiaj ogromną podpowiedzią - niczym nauczyciel z dużym autorytetem, który stoi za ramieniem i ułatwia codzienną pracę. Jest pomocą dla wszystkich pasjonatów. Stworzyłam go z myślą o ludziach, którzy chcieliby pracować jeszcze bardziej komfortowo. Teraz już nie musisz zadręczać się pytaniami: czy na pewno dobrze to robię? Czy tu trzeba przyciemnić, czy rozjaśnić? Co i jak skorygować? Jakich kolorów użyć, by uatrakcyjnić oczy? Czy wykorzystałam wszystkie możliwości? Wystarczy znać podstawowe techniki posługiwania się kosmetykami i pędzlami, a praca stanie się jeszcze przyjemniejsza i prostsza.

Biometryczny Paszport Makijażu zawiera:

 • Sugerowaną kolorystykę makijażu Cera (kremy, bazy, make-up, puder), brwi, policzki, żuchwa, nos (róż, rozświetlenie, wyszczuplenie, wypełnienie, modelaż, korekcje), usta (kontury, kolor pomadki, kolor błyszczyka, utrwalacz), paznokcie (baza, kolor lakieru, utwardzacz).
 • Precyzyjnie określone: Owal twarzy: kształt, wielkość, asymetrie pionowe, poziome i diagonalne, korekcja, repigmentacja, rodzaj fluidu i pudru.
 • Precyzyjnie określone:
  • Owal twarzy: kształt, wielkość, asymetrie pionowe, poziome i diagonalne, korekcja, repigmentacja, rodzaj fluidu i pudru.
  • Brwi: położenie i szerokość, długość, początek, koniec, a także wygięcie i najwyższy punkt, najkorzystniejsza forma, rodzaj kosmetyku i kolorystyka.
  • Oczy: położenie, wielkość, odstęp, kształt, kolor, rodzaj kosmetyków, technika.
  • Nos: położenie, wielkość, asymetrie, kolorystyka i rodzaj kosmetyku, technika.
  • Usta: położenie, wielkość, asymetrie, korekcja, kolor, kosmetyki i metody aplikowania.
  • Róż: najkorzystniejsze miejsce dla różu, kolor i rodzaj konsystencji, sposób nakładania.
  • Osadzanie światła: miejsce, kolorystyka i sposób osadzania.
  • Triki wizażystyki: odmładzanie, pomniejszanie, powiększanie optyczne.
  • Techniki stosowania pędzli i innych instrumentów w celu uzyskania najdoskonalszych efektów.

więcej w Cabines nr 21

publikacje Cabines 21
do góry | powrót