Kobietą być... - piękny biust

powrót

Kosmetyka w praktyce

Piersi są atrybutem kobiecości, metaforą macierzyństwa. Zadbany biust daje kobiecie poczucie piękna i jest powodem do dumy. Niestety, narząd ten jest niezwykle delikatny i podatny na wiele zagrożeń: gwałtowna utrata wagi, ciąża, okres po karmieniu piersią. Skóra piersi jest bardzo podatna na wiotczenie, dlatego należy o nią troskliwie zadbać
muzyka relaksacyjna bez opłat ZAiKS
Kobietą być... - piękny biust

Pielęgnacja w domu i gabinecie

Zabieg na biust w gabinecie rozpoczynamy od dokładnego demakijażu skóry klatki piersiowej, szyi i dekoltu, następnie tonizujemy ją, wyrównując jej pH. Na osuszoną powierzchnię nanosimy peeling enzymatyczny i nawilżamy ją parą wzbogaconą ozonem przez 15-20 minut. Ma to na celu złuszczenie wierzchnich, martwych warstw naskórka i rozszerzenie porów skóry, aby składniki zawarte w serum i maskach wniknęły głębiej. Dokładnie zmywamy peeling i osuszamy skórę. Następnie wykonujemy 15-minutowy masaż ultradźwiękami na liftująco-nawilżającej ampułce, która poprawia kształt biustu i przeciwdziała wiotczeniu skóry. Nie zmywamy nadmiaru ampułki, tylko od razu nakładamy kremową maskę nawilżająco-liftingującą, a na nią nanosimy algi lub maskę gipsowo-algową. Maska ta ma działanie okluzyjne, czyli okrywa szczelnie preparaty znajdujące się pod nią, aby mogły lepiej wnikać w skórę. Ma ponadto działanie modelujące. Po 20-30 minutach zmywamy maski, tonizujemy skórę i nanosimy odpowiedni krem, zazwyczaj nawilżający. Niektóre firmy wzbogacają tego typu zabiegi firmowymi masażami, obejmującymi szyję i dekolt. Masaże takie mają na celu uelastycznienie skóry i wyćwiczenie mięśni. Pielęgnacja domowa jest w przypadku tej delikatnej części ciała niezwykle istotna. Powinna obejmować złuszczanie, masaż oraz nanoszenie preparatów ujędrniających. Peeling połączony z masażem pobudza odnowę naskórka, a skóra staje się bardziej elastyczna i jędrna. Należy pamiętać, aby masaż wykonywać ruchami okrężnymi i zawsze z dodatkiem letniej wody. Nie można naciągać skóry. Najlepsze są preparaty typu 2 w 1 - peeling i żel myjący, których można używać codziennie. Złuszczanie naskórka peelingiem łączymy od razu z masażem wodnym. Raz chłodną, raz cieplejszą wodą wykonujemy koliste ruchy wokół jednej, a następnie drugiej piersi, kończąc chłodnym strumieniem. Można także wykonać masaż kostkami lodu, który bardzo szybko poprawi napięcie skóry. Po dokładnym złuszczaniu na skórę biustu nanosimy odpowiedni preparat, który wzmocni tkankę łączną i zapobiegnie powstawaniu zmarszczek. Kosmetyki do tych okolic wzbogacone są także w witaminy, przeciwutleniacze, wyciągi z żeń-szenia, szałwii, arniki, bluszczu oraz miłorzębu japońskiego. Silniejszą pielęgnację zapewnia serum, w którym składniki są bardziej skoncentrowane niż w kremach przeznaczonych do codziennego użytku. Kosmetyki te należy wmasowywać delikatnie, by nie uszkodzić delikatnego naskórka.

Aby biust długo był jędrny i elastyczny, potrzebuje przede wszystkim odpowiedniego biustonosza, który będzie go podtrzymywał, nie zostawiając odcisków i nie wpijając się w ramiona. W razie zmiany wielkości piersi jak najszybciej należy zmienić również rozmiar bielizny.

więcej w Cabines nr 20

Agnieszka Komisarczyk
publikacje Cabines 20
do góry | powrót