Rewolucja w makijażu ślubnym

powrót

Makijaż

Wizażystyka, którą stworzyłam zarówno w postaci samego pojęcia, jak i nauki dla wizażystów, przeżywa obecnie rewolucję w technikach i metodach pracy (biometria twarzy), w instrumentach (pędzle ekologiczne) oraz w molekularnym składzie chemicznym kosmetyków.
muzyka relaksacyjna bez opłat ZAiKS
Rewolucja w makijażu ślubnym

Biometria

Biometria to termin znany do niedawna wyłącznie policji kryminalnej i wojsku w najbardziej uprzemysłowionych krajach. Jest ona wykorzystywana w systemach ochronnych, np. w USA na lotniskach lub terenach strzeżonych, gdzie mierzy się biometrycznie tęczówkę, aby umożliwić wejście na dany teren. Na przykładzie mojej Mapy Twarzy powstał podobny program komputerowy, który jest wykorzystywany w codziennej pracy wizażysty i stylisty. Biometria twarzy to pomiar przy pomocy komputera, który po wprowadzeniu danych dokonuje samodzielnie pomiaru asymetrii twarzy z uwzględnieniem takich szczegółów jak kolor skóry, tęczówek, kolor, struktura i długość włosów itd. W konsekwencji przedstawia najkorzystniejszy kierunek makijażu oraz stylizacji. Komputer pokazuje dokładnie wszystkie cechy twarzy, które nie zawsze są widoczne "gołym okiem". Umożliwia idealny dobór makijażu i fryzury. Zadaniem wizażysty i stylisty jest już tylko poprawne wykonanie swojej pracy. Biometria twarzy jest dzisiaj ogromną podpowiedzią niczym nauczyciel z dużym autorytetem, który stoi za ramieniem i doradza. Znacznie upraszcza codzienną pracę. Ta nowa pomoc naukowa jest już dostępna u nas w Polsce!

Pędzle ekologiczne

Jeszcze do niedawna pędzle stosowane do pudrowania i modelowania twarzy musiały być wykonane z naturalnego włosia, najlepiej chińskiej kozy, syberyjskiej wiewiórki, pędzel do ust - z czerwonej kuny, a do malowania powiek - najczęściej kolinsky o najszlachetniejszym włosiu. Zostały one zastąpione syntetycznym japońskim złotym włosiem w kilku odcieniach i o różnym stopniu twardości oraz elastyczności. Nowoczesna technologia pozwala zastąpić pędzle z naturalnego włosia. Ich utrzymanie jest dużo prostsze i tańsze, ale same pędzle są jeszcze droższe od tych z naturalnego włosia.

Kosmetyki o nowoczesnym składzie molekularnym

Stały się lekkie, a zarazem kryjące, trwałe i wydajne. Jeszcze 20 lat temu trudno było sobie to wyobrazić. Skład chemiczny kosmetyków ulega obecnie prawie co pół roku zmianie. Produkty są wciąż udoskonalane.

Zanim przystąpimy do makijażu należy:

  • Wykonać demakijaż mleczkiem kosmetycznym, usunąć kurz i ewentualny stary makijaż. Można tego szybko dokonać, stosując mały ręcznik zwilżony ciepłą wodą z naturalnymi olejkami aromatycznymi.
  • Nawilżyć twarz, szyję i dekolt wacikiem nasączonym tonikiem dla cery wrażliwej, czyli z niewielką zawartością alkoholu, omijając powieki.
  • Peeling wykonujemy 2-3 razy w tygodniu. (Naskórek musi być odpowiednio przygotowany i oczyszczony z obumarłych komórek. Zdarza się, że skóra jest szorstka i wtedy należy skórze pomóc. Poprzez peeling masujemy, dotleniamy i wygładzamy skórę).

Trik Luizy Lenartowicz: drobno zmielona kawa z odrobiną mleczka jest moim ulubionym sposobem na peeling. Oczyszcza, a jednocześnie pobudza skórę, która wygląda po takim zabiegu zawsze jak nowa!

  • Ponownie nawilżyć skórę tonikiem.
  • Nałożyć na powieki okłady w kolorze niebieskim lub zielonym.
  • Zastosować ampułkę nawilżającą.
  • Wklepać krem nawilżający na dzień, a na powieki i usta nałożyć krem pod oczy.

Triki Luizy Lenartowicz: Przy bardzo zestresowanej, zmęczonej cerze należy rozpuścić aspirynę i jedną wypić, a z drugiej zrobić okład na twarz po nałożeniu ampułki, ale przed nałożeniem kremu. Tę domową, ale skuteczną metodę wybieramy, gdy nie mamy czasu na inne zabiegi.

Przy dużych zaczerwienieniach, zanim sięgniemy po mocno kamuflujący kosmetyk, warto wypić zimną wodę mineralną z cytryną i lodem. Zaczerwienione, podrażnione spojówki ukoją krople do oczu, dostępne bez recepty.

więcej w Cabines nr 20

Luiza Lenartowicz
publikacje Cabines 20
do góry | powrót