Brylantowa zieleń Emeralda

powrót

Makijaż

W pewien upalny dzień urodziwy młodzieniec wraz ze Słońcem tanecznym pląsem przechadzał się po komnatach głębin oceanu. Upojony ich zielenią, zapomniał o wszystkim. Na imię mu było Emerald. Ten wyjątkowej urody brylant, opalizujący ciemnym, zielononiebieskim odcieniem, posiada szczególną moc: przyciąga szczęście, pieniądze, szacunek, miłość i wierność.
muzyka relaksacyjna bez opłat ZAiKS
Brylantowa zieleń Emeralda

Trendy w makijażu

Nowy makijaż na lato 2006 przywodzi na myśl odbijające się w tafli wód oceanicznych promienie słońca i tęczę mieszkającą w kroplach Emeraldowych przestworzy, harmonizującą ze wszystkimi kolorami. Pogodna letnia pora stwarza doskonałą okazję do zaprezentowania w całej okazałości brylantowego makijażu Emeralda.Trendy rodzące się w głowach wybitnych projektantów mody, stylistów i kolorystów, wizażystów niosą nowe formy, kolory i połączenia. Na ludzi szczególnie wrażliwych działają orzeźwiająco i motywująco.

Jak stosować nowe trendy w makijażu?

Po pierwsze należy:

  • rozpoznać indywidualną formę twarzy, brwi, powiek, nosa i ust,
  • wybrać właściwą technikę formowania oczu.

Następnie:

  • ustalamy pigmentację danej osoby, czyli kolor cery, oczu itp.
  • wybieramy jedną z technik doboru kolorów makijażu (technika komplementarna, monochromatyczna, duochromatyczna...)

I rozpoczynamy pracę.
Bardzo ważna jest umiejętność dopasowania konsystencji kosmetyków do rodzaju cery, wieku klientki, pory roku i klimatu. Także wykształcenie i uzdolnienia wizażystyki wpływają na jakość makijażu i spełnienie oczekiwań klientki. 

Oczy

Malowanie oczu to jedno z największych wyzwań dla każdego wizażysty. To wrota do wnętrza człowieka, które dzięki odpowiedniemu podkreśleniu jeszcze bardziej intrygują. Najpierw obserwujemy kształt oka zamkniętego, następnie otwartego i osadzanie się na nim światła oraz cienia. Dopiero teraz dodajemy kolor Oczywiście jeżeli chcemy oczy wystylizować, nadać im nowy kształt, podkreślić indywidualne walory, musimy wiedzieć, jak je prawidłowo korygować, zarówno formą, jak i kolorem. Ale to już jest temat na kolejne spotkanie - pt. Zastosowanie koloru w makijażu. Wykończenie i oprawę makijażu oczu stanowią pięknie podkreślone rzęsy i eyeliner. To właśnie umiejętność użycia eyelinera w postaci płynnej z pędzelkiem zdradza talent wizażystki. Rzęsy są obecnie jednym z najważniejszych akcentów makijażu. Widać to chociażby w makijażu znanych aktorek i piosenkarek. Na przykład Madonna w ostatnim teledysku miała przyklejoną taśmę sztucznych rzęs, która kosztowała 10.000 dolarów. Rzęsy były wykonane specjalnie na jej zamówienie z futra norek i wysadzane emeraldowymi brylantami. Efekt, trzeba przyznać, był imponujący.

więcej w Cabines nr 16

Luiza Lenartowicz
publikacje Cabines 16
do góry | powrót