Zabiegi SPA

powrót

Spa & wellness

Po zimowych chłodach słońce zaczyna przypominać o wiośnie. To czas, by na nowo zająć się troskliwie swoim ciałem. Ukryte w kilku warstwach ubrania, narażone na chłód na zewnątrz i ogrzewanie w pomieszczeniach, nie wygląda zbyt dobrze. Zimą chętniej pozwalamy sobie na kaloryczne jedzenie, a wiosną waga pokazuje nieubłaganie kilka kilogramów więcej; na domiar złego pojawia się cellulit. Brakuje nam energii, wszyscy marzą o cieple i wypoczynku. Najlepszym sposobem na kompleksowe zajęcie się urodą jest pobyt w SPA i poddanie się szeregowi zabiegów.
Biotechnologia
Zabiegi SPA

Termin SPA, który w ciągu ostatnich lat zmienił nieco swe pierwotne znaczenie, odnosi się dzisiaj do dużych, luksusowych centrów urody o rozbudowanej ofercie, w których większość zabiegów opiera się na dobroczynnych właściwościach wody. Jak mówił Eurypides: Morze zmywa wszystkie problemy ludzkie. Podstawą zatem SPA i tym, co łączy jego dzisiejsze znaczenie ze znaczeniem dawniejszym, jest woda. Można tam zatem poddać się masażom wodnym, biczom, natryskom, kąpielom z różnymi dodatkami, skorzystać z jacuzzi, kapsuł aromaterapeutycznych...

Zasada jest taka, że zabiegi SPA są zarazem upiększające, zdrowotne i relaksujące. Klienci ciągle poszukują czegoś nowego w dziedzinie urody i relaksu. SPA odpowiada tym potrzebom i oczekiwaniom najpełniej, zapraszając do przeżycia czegoś niezwykłego w wyjątkowej atmosferze, w pięknych wnętrzach, z profesjonalną i dyskretną obsługą. Otoczka zabiegów ma tu bardzo duże znaczenie, ponieważ wszystkie szczegóły muszą być najlepszej jakości i idealnie dobrane oraz zharmonizowane.

Specjalność zakładu

W centrum SPA można się poddać zabiegom:

Wodnym

Są to zabiegi relaksująco-zdrowotne, a ich właściwości mogą być modyfikowane przez dodatki używane na przykład w kąpielach (błoto z minerałami, dobroczynne olejki eteryczne...). 

  • Kąpiele: wodne, błotne, z dodatkami ziół olejków, glinek, alg, morskiej wody, torfu – czyli tzw. balneoterapia. Przynoszą one ulgę obolałym, napiętym mięśniom, pozwalając się rozluźnić.
  • Natryski – działają jak orzeźwiający i rozluźniający masaż, zależnie od siły strumienia wodnego. 
  • Hydromasaże: ruch wody w połączeniu ze zmianami temperatury masuje całe ciało, pobudzając lub relaksując, zależnie od natężenia ruchu i temperatury wody. Odmianą jest masaż powietrzny – maleńkie pęcherzyki powietrza masują delikatnie skórę, pomagając w rozluźnieniu.
  • Sauna i hammam.
  • Jacuzzi.
  • Bicze wodne – silne strumienie wody masują ciało, pomagając w odchudzaniu, ujędrniając i pobudzając.
  • Talasoterapia – zabiegi z wykorzystaniem alg, błota oraz wody morskiej. Algi znakomicie sprawdzają się w zabiegach okładów ciepłych i zimnych na ciało, dostarczając znacznych ilości cennych dla skóry substancji. Cieszącym się popularnością kosmetykiem morskiego pochodzenia jest obecnie błoto z Morza Martwego o wyjątkowo wysokiej zawartości minerałów – pobudza ono regenerację komórek skóry, przeciwdziałając jej starzeniu.

Pielęgnacyjnym na twarz i ciało

Oferta nie odbiega tu specjalnie od oferty tradycyjnych salonów urody, przykłada się jedynie wyjątkową wagę do jakości używanych produktów i profesjonalizmu personelu.

  •  oczyszczające, odmładzające, regenerujące, rozświetlające, odżywcze, wygładzające
  • wyszczuplające, przeciwcellulitowe (z użyciem odpowiednich kosmetyków i/lub aparatów kosmetycznych)
  • peelingi, maski, okłady.

więcej w Cabines nr 15

Dorota Bury
publikacje Cabines 15
do góry | powrót