W trosce o męskie dłonie

powrót

Paznokcie

Dzisiejszy mężczyzna różni się od tego sprzed pół wieku. Dbając o swój dobry wygląd, nie zapomina o pielęgnacji dłoni. Zmiana stylu życia oraz równe prawa kobiet i mężczyzn naruszyły nasze przyzwyczajenia w wielu dziedzinach. Dziś to właśnie mężczyźni stają się najlepszymi klientami gabinetów piękności. Wygląd staje się dla nich coraz ważniejszy, a to pomaga zmienić przyzwyczajenia. Troska o wizerunek i dobre samopoczucie przestała być tematem tabu w męskim środowisku.
muzyka relaksacyjna bez opłat ZAiKS
W trosce o męskie dłonie

Profesjonalne salony kosmetyczne dobrze zrozumiały potrzeby nowej klienteli i potrafiły dostosować obsługę odpowiednią do ich oczekiwań. Rozważając przykład manicure’u (usługi tradycyjnie zarezerwowanej dla kobiet), można zaproponować różne usługi. Dłonie mężczyzny po takim zabiegu pozostaną nadal naturalne, a przede wszystkim męskie. Pamiętajmy o tym, iż mimo zmian, jakim uległ męski sposób myślenia, mężczyźni nie zamierzają upodobnić się do kobiet.

Manicure specjalnie dla mężczyzn

Manicure dla mężczyzny powinien być przede wszystkim łagodny. Jego przebieg, identyczny z delikatnymi zabiegami przeznaczonymi dla rąk kobiecych, powinien respektować kilka zasad:

  • Pilniczek powinien zostać zastąpiony przez szlifierkę do paznokci, wyposażoną w specjalną białą końcówkę do usuwania skórek. Zaleca się nałożenie kremu w trakcie zabiegu. Szlifierkę należy trzymać w pozycji płaskiej, żeby nie uszkodzić paznokci.
  • Skórki męskich dłoni są twardsze i trudniejsze do odsunięcia, zabieg będzie więc bardziej skomplikowany.
  • Pod koniec zabiegu należy nałożyć matową bazę chroniącą paznokcie (na rynku dostępne są produkty przeznaczone specjalnie dla mężczyzn).

Zadania specjalne

Po zabiegu klient z pewnością poczuje odprężenie i spokój. Lecz na tym nie koniec, kolejny etap to peeling, po którym nakłada się specjalną odżywczo- nawilżającą maseczkę

Peeling

Do peelingu męskich dłoni używa się produktów zawierających grube ziarna. Kremem smaruje się dłonie i przedramiona aż do łokci, kładąc szczególny nacisk na przeguby i palce, następnie dokładnie spłukuje.

Maseczka

Po oczyszczeniu dłoni nakłada się obficie maseczkę aż do nadgarstków. Następnie należy włożyć ręce do plastikowego woreczka i owinąć w ręcznik lub rękawiczki z gąbki.

Zabiegi parafinowe

Zabiegi parafinowe stanowią idealne uzupełnienie manicure’u jako sposób na regenerację zniszczonej skóry rąk. Zaleca się serię 5–6 zabiegów raz w tygodniu. Dla wzmocnienia rezultatu wskazane są następnie dwa zabiegi na tydzień w okresie dwóch tygodni.

Anne Sophie Gamelin
Luc Tuison
publikacje Cabines 15
do góry | powrót