Wyposażenie SPA

powrót

Spa & wellness

Wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych na twarz i ciało oraz balneoterapii w salonie SPA wymaga odpowiedniego sprzętu. Aparaty przeznaczone do takiego centrum są coraz bardziej wyrafinowane, coraz bardziej skuteczne i przyjemne w użyciu. Przyjrzyjmy się najważniejszym urządzeniom niezbędnym w świecie SPA.
Biotechnologia
Wyposażenie SPA

Skuteczność i nowoczesny design

SPA, synonim luksusu, relaksu i wyjątkowych zabiegów, jest szczególnym światem. Każde takie centrum różni się od konkurencji niepowtarzalną atmosferą, wystrojem i zabiegami. Zawsze jednak to woda jest centralnym elementem, wokół którego rozwija się cała koncepcja. Dobroczynny wpływ balneoterapii uzupełnia i wzmacnia efekty tradycyjnych zabiegów upiększających oraz technik relaksacji i masażu pochodzących ze wszystkich stron świata. By pobyt w centrum SPA był rzeczywiście przyjemnością i niezapomnianym przeżyciem dla klientów, by w umiejętny sposób połączyć różne zabiegi – uzupełniające się, jeśli chodzi o działanie, ale zupełnie różne, jeśli chodzi o wykonanie – zagospodarowanie przestrzeni wymaga przemyślanej koncepcji i odpowiednich urządzeń. Producenci aparatów SPA prześcigają się w pomysłach: nowoczesna technologia łączy się z coraz bardziej wymyślnym wyglądem, co umożliwia harmonijnie dopasowanie sprzętu do wnętrza.

Wyposażenie do balneoterapii

Woda w salonie SPA jest obecna we wszelkich możliwych postaciach: kąpiele, jacuzzi, natryski, bicze wodne, łaźnie parowe. Często wzbogaca się ją dodatkiem alg, olejków eterycznych lub oligoelementów, które podnoszą jej dobroczynne właściwości. Temperatura wody również jest bardzo ważna, ponieważ ciepła powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych, co sprzyja odprężeniu, podczas gdy zimna obkurcza naczynia, dzięki czemu działa przeciwbólowo, oczyszczająco i stymulująco. Połączenie wody ciepłej i zimnej pobudza krążenie krwi i przyśpiesza eliminację toksyn z organizmu. Dobrze dobrane i kompletne wyposażenie do balneoterapii umożliwia wykonywanie różnych zabiegów wodnych: wyszczuplających, ujędrniających, remineralizujących, odprężających...

Wanna

W kąpieli w wannie ważne są trzy czynniki: temperatura wody (najlepiej od 35 do 40OC), masaż ciała przez poruszającą się wodę i zmniejszenie ciężaru, co sprzyja odprężeniu. W wannach o kształtach anatomicznych ciało masowane jest strumieniami wody, powietrza albo ich połączenia. Siła i czas trwania takiego masażu dobierane są do potrzeb klienta – może obejmować całe ciało lub jego część albo na przykład same stopy czy meridiany akupunkturowe na ciele... Zależnie od wybranego programu kąpiel będzie tonizować, wyszczuplać lub relaksować.

Olejki eteryczne dodawane do wody również mają cenne właściwości (pisaliśmy o nich w poprzednim numerze CABINES), które można dopasować do zabiegu, poza tym uprzyjemniają swym zapachem atmosferę i sprzyjają relaksacji. Niektóre wanny wyposażone są w program chromoterapii, która opiera się na leczniczych właściwościach kolorów.

Znakomicie wpływa to na samopoczucie klientów (czerwony kolor pobudza, niebieski relaksuje, żółty poprawia nastrój). Takie podstawowe wyposażenie do balneoterapii musi być doskonale dopasowane wyglądem do otoczenia. Odpowiednie wymiary, kolory i wykończenie muszą harmonizować z wystrojem.

więcej w Cabines nr 14

Anne Sophie Gamelin
publikacje Cabines 14
do góry | powrót