Makijaż walentynkowy

powrót

Makijaż

Jak się zmienić w uwodzicielkę? Jak olśnić w ten szczególny dzień swojego towarzysza? Na walentynkowy wieczór proponujemy makijaż opracowany przez firmę Artdeco. Krok po kroku pokażemy przebieg jego wykonania, które w sumie zajmuje 45 minut.
muzyka relaksacyjna bez opłat ZAiKS
Makijaż walentynkowy

Usadowienie klientki

Idealnie byłoby usadowić ją przed specjalnym lustrem do wykonywania makijażu. Klientka powinna siedzieć, ponieważ kiedy leży, mięśnie twarzy są rozluźnione i po zmianie pozycji linie makijażu mogą się rozmywać. Konieczne jest dobre oświetlenie, by dobrze dobrać odcień podkładu.

Wybór kolorystyki

Kolory stroju, który klientka ma na sobie, są najlepszym źródłem inspiracji – dzięki temu makijaż jest naprawdę dopełnieniem i całość prezentuje się harmonijnie.

Przygotowanie skóry

Zmywamy makijaż i zanieczyszczenia ze skóry, odświeżamy ją tonikiem, po czym nakładamy Pre Make Up Treatment, bazę napinającą albo ampułkę nadającą blask, by zlikwidować ślady zmęczenia oraz zapewnić trwałość makijażu. Jeśli usta klientki są suche, trzeba nałożyć balsam nawilżający, by je wygładzić i ułatwić późniejsze nałożenie szminki.

10 minut Cera bez skazy

  • Jeśli to konieczne, najpierw nakładamy bazę pod podkład Make Up Base (białą lub morelową), by zatuszować niedoskonałości cery.
  • Żeby zyskać na czasie, nakładamy od razu podkład Rich Treatment Foundation, zawierający pigmenty odbijające światło, które tuszują zmarszczki i bruzdy oraz ujednolicają koloryt skóry. Należy wybrać odcień zbliżony do koloru cery klientki, żeby granica między podkładem a skórą nie rzucała się w oczy. Pamiętajmy, że jasny podkład sprawia, iż oczy błyszczą wyraźniej w wieczorowym oświetleniu. Nakładamy podkład wilgotną gąbką lub palcami, żeby było szybciej, zaczynając od środka twarzy, potem kierując się na zewnątrz, nie pomijając ust i powiek. Zadbajmy też o jednolity kolor twarzy i dekoltu
  • Można użyć specjalnego pisaka Perfect Teint Concealer, który tuszuje cienie w bruździe nosowo-policzkowej i w kącikach oczu oraz nadaje skórze matowy wygląd
  • Na koniec, dla rozświetlenia twarzy, nakładamy Silk Touch Loose Powder, sypki, bardzo drobny puder, zawierający drobinki odbijające światło. Puszkiem omiatamy twarz, uważając, by nie przesadzić z ilością pudru w bruzdach pod oczami. Nadmiar strząsamy pędzlem

 

więcej w Cabines nr 14

Anne Sophie Gamelin
publikacje Cabines 14
do góry | powrót