La Stone Therapy relaksująca moc kamieni

powrót

Masaż

Czy kamienie, symbol przytłaczającego ciężaru, mogą pomóc w zrelaksowaniu się i przynieść ulgę? Brzmi to dziwnie, ale jest to możliwe – specjalnych kamieni używa się do masażu w jednym z najpopularniejszych obecnie zabiegów – La Stone Therapy. Pokaz tego masażu dała nam Magdalena Wierna- Malinowska, znana czytelnikom CABINES z wywiadu zamieszczonego w numerze 10 naszego czasopisma.
Biotechnologia
La Stone Therapy relaksująca moc kamieni

La Stone Therapy to szczególna metoda relaksacji opracowana przez Amerykankę Mary Nelson w 1993 roku. Opiera się na przekonaniu, że istota ludzka jest jednością ciała i umysłu, której do życia potrzebna jest energia. Kiedy problemy codzienności, stresy związane z życiem prywatnym i zawodowym, stają się zbyt ciężkie, dochodzi do zachwiania naturalnej równowagi, czego oznakami są dolegliwości fizyczne (ból, napięcie, problemy z trawieniem i snem...) oraz psychiczne (nerwowość, niepokój, smutek...). Masaż z użyciem rozgrzanych i chłodnych kamieni jest doskonałą relaksacją dla ciała, przez co odpręża się również umysł.

Kamienie

Zestaw do zabiegu to 54 ciepłe kamienie bazaltowe i około 20 zimnych kamieni marmurowych. Niektóre z nich mają swoje nazwy i specjalne funkcje, na przykład:

  • grandmother (kładzie się go na brzuchu),
  • grandfather (umieszczamy go na kości krzyżowej),
  • pillow („poduszka” – wkłada się go pod szyję klienta),
  • hand stones – dwa kamienie, które trzyma klient w rękach w czasie zabiegu (mają one kształt dopasowany do dłoni),
  • 8 kamieni toes, które wkłada się pomiędzy palce stóp,
  • 2 kamienie face do masażu twarzy,
  • trzecie oko (third eye – kładzie się go na czole pomiędzy brwiami).

Używa się kamieni o różnej temperaturze, chłodnych i ciepłych, ponieważ stosując tylko ciepłe, można doprowadzić do przegrzania organizmu. Poza tym wysoka i niska temperatura wywiera różny wpływ na organizm. Zimne kamienie przykłada się zwykle w miejscach, w których klient odczuwa ból, ponieważ zimno łagodzi stan zapalny i działa znieczulająco, natomiast ciepło rozluźnia i uspokaja. Ciepłe kamienie mają 54 stopnie Celsjusza i podgrzewane są w specjalnym podgrzewaczu z możliwością regulowania temperatury. Zimne kamienie marmurowe wkłada się do pojemnika wypełnionego kostkami lodu, więc mają one temperaturę ujemną, nieco poniżej zera.

więcej w Cabines nr 13

konsultacja z Magdaleną Wierną-Malinowską
Dorota Bury
publikacje Cabines 13
do góry | powrót