Karnawał tuż-tuż...

powrót

Makijaż

Co roku o tej porze większość kobiet myśli już intensywnie o zbliżającej się nocy sylwestrowej i następującym po niej karnawale. Każda chce podczas balu wyglądać wyjątkowo, perfekcyjnie – od sukni i dodatków, po fryzurę i makijaż. Makijaż codzienny to nic wielkiego, ale makijaż wieczorowy to prawdziwa sztuka. Trzeba bowiem wiedzieć, jakie sztuczki zastosować, żeby makijaż był trwały i ładnie się prezentował w specyficznym oświetleniu sali balowej. Dlatego wiele kobiet woli w tej ważnej sprawie zdać się na fachowość wizażysty.
Biotechnologia
Karnawał tuż-tuż...FOT. ARTDECO

Przede wszystkim należy dobrać kolory makijażu. Moda modą, ale nie każdemu będzie do twarzy w tym, co akurat jest na topie. Wieczorowy makijaż powinien współgrać ze strojem i fryzurą. Powinien też być dopasowany do wieku klientki – na przykład wszelkie kosmetyki z połyskiem będą się niekorzystnie prezentować na pomarszczonej skórze, podkreślając w dodatku wszelkie bruzdy i cienie. Dobrze, gdy makijaż pasuje do typu urody i osobowości klientki. Oczywiście można z szarej myszki zrobić królową balu, ale ona musi czuć się dobrze w takiej oprawie. Wreszcie ważne jest to, dokąd klientka udaje się wieczorem: czy to będzie elegancki bal, czy zabawa w klubie. W tym drugim przypadku można sobie pozwolić na bardziej ekstrawagancki dobór kolorów.

Nieskazitelna twarz

Podstawą trwałego makijażu wieczorowego jest perfekcyjne pomalowanie twarzy, by była matowa i nieskazitelna przez wiele godzin. Żeby podkład trzymał się długo i nie „wałkował” na skórze, trzeba mu dać dobrą podstawę. Chodzi nie tylko o kosmetyki dobrej jakości, ale też o umiejętne ich użycie.

Etap 1 Baza

Bazę pod makijaż nakłada się równomiernie na całą twarz i na szyję, nie zapominając o powiekach. Ten pierwszy krok decyduje o trwałości makijażu, ponadto przygotowuje skórę, czyniąc ją nawilżoną i gładką. Jest wskazane, by klientka wcześniej dokładnie oczyściła skórę i zastosowała maseczkę, która nawilży, wygładzi i rozświetli cerę.

Etap 2 Podkład

Wybór formy

Przede wszystkim należy starannie dobrać kolor i formę podkładu do cery klientki, aby zapewnić dobry wygląd i trwałość. Na rynku dostępne są podkłady w różnych postaciach, mające różne zalety dostosowane do potrzeb różnych typów cer:

  • podkład płynny: bardzo popularny z racji swej lekkości, a zarazem kryjącego działania; doskonale nadaje się do skóry suchej i pomarszczonej ale pozbawionej niedoskonałości;
  • podkład pudrowy, matujący: przeznaczony jest dla cery tłustej, by wyeliminować jej połysk, zwłaszcza w tzw. strefie T; Dzięki mineralnym składnikom wchłania nadmiar sebum;
  • podkład kompaktowy: jest bardziej kryjący, „kamuflujący”, żeby zatuszować rozmaite niedoskonałości, takie jak plamy, blizny;
  • bardzo lekki, transparentny podkład w kremie: zaleca się go do cer pozbawionych skaz; ujednolica cerę, nie kryjąc.

więcej w Cabines nr 13

Stéphanie Gaillet-Knecht
publikacje Cabines 13
do góry | powrót