UV-online check

powrót

Wiedza

Niemieckie Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów oraz Centrum Kontroli Przestrzeni Powietrznej stworzyły wspólnie bardzo ciekawy internetowy serwis informacyjny. Pomaga on w określeniu bezpiecznego czasu opalania się na łonie natury. To kolejny krok w kierunku popularyzacji rozsądnego korzystania z promieni ultrafioletowych.
muzyka relaksacyjna bez opłat ZAiKS
UV-online check

Wirtualna ochrona skóry

N iezależnie od tego, czy zamierzamy spędzić dzień na plaży czy w swoim ogródku – dzięki wspomnianemu serwisowi można się dowiedzieć, jak długo możemy przebywać na otwartym słońcu bez ryzyka narażenia się na udar czy poparzenie słoneczne. Przy okazji serwis podaje nam informację, jaki faktor ochronny kosmetyku będzie dla nas w danym dniu najlepszy i przez ile godzin będzie nas chronił. Porównanie tych dwóch wartości będzie z całą pewnością obrazować potrzebę stosowania kosmetyków z filtrami chroniącymi przed nadmiernym promieniowaniem UV – szczególnie podczas urlopu, kiedy przeważnie bardzo ciężko jest zrezygnować z przebywania na świeżym powietrzu, a cienia nie zawsze jest pod dostatkiem.

Jak to działa

Aby skorzystać z serwisu, wystarczy wejść na stronę www.uv-check.de, a następnie podać swój wiek, określić typ skóry oraz dokładną lokalizację miejsca, w którym chce się opalać, wraz z godziną początku ekspozycji. Jeśli nie wybierzemy konkretnej godziny, podany zostanie czas dla chwili, w której zadajemy pytanie. Dla miłośników serwisu stworzono również opcję z zameldowaniem. Na uwagę zasługuje również to, że po zameldowaniu serwis można konfigurować automatycznie dla członków czteroosobowej rodziny. Po wprowadzeniu danych serwis pokazuje, jak długo możemy przebywać na słońcu i jaki faktor ochronny zastosować.

Europa i nie tylko

Serwis przeznaczony jest na pierwszy rzut oka dla zachodniej Europy. Brak Polski w spisie państw przyprawił nas o chwilę zamyślenia. Skoro jesteśmy już we wspólnej Europie, to dlaczego o nas nie pomyślano? Znalazły się tam natomiast takie kraje jak Egipt, Turcja, Hiszpania oraz wszystkie kraje dawnej wspólnoty. Na całe szczęście w opcji ostatniej można wpisać uniwersalną funkcję „inny kraj”. Po wpisaniu „Opole” ku naszemu miłemu zaskoczeniu wyświetlił się czas przebywania na słońcu dla Opola łącznie z poprawnym kodem pocztowym wraz z literkami PL, upewniając nas tym samym, że wylądowaliśmy u siebie. Podsumowując – bardzo sympatyczna i przydatna strona internetowa. Warto dodać ten adres do „Ulubionych” i korzystać za każdym razem, kiedy zamierzamy spędzić dzień na otwartym powietrzu. Warto również polecać go swoim klientom. Rozsądne korzystanie z dobrodziejstw Słońca to jedna z najlepszych inwestycji we własne zdrowie i dobre samopoczucie!

więcej w Cabines nr 12

publikacje Cabines 12
do góry | powrót