Spa en belgique

powrót

Spa & wellness

Spa na przestrzeni lat stało się synonimem zdrowia i dobrego samopoczucia. Niewielu jednak pamięta, że w dużej mierze swą nazwę zawdzięcza urokliwej miejscowości w południowej części Belgii.
Biotechnologia
Spa en belgique

Cesarska kawiarnia europy

Pierwsze wzmianki o dobroczynnym działaniu wód z miejscowości Spa odnajdujemy już w starożytności, gdy tereny dzisiejszej Belgii znajdowały się pod panowaniem Rzymian. W ciągu wieków królowie i szlachta chętnie zażywali kąpieli w gorących źródłach Spa, aby pozbyć się dokuczliwego reumatyzmu. Tę małą miejscowość upodobał sobie sam cesarz Józef II, który nazwał Spa Kawiarnią Europy. W XVIII w. założono księgę pamiątkową dla specjalnych gości, dziś zawiera ona tysiąc dwieście podpisów ludzi kultury, polityki, sztuki i nauki. Szybki rozwój przemysłowy, jaki nastąpił pod koniec XVIII wieku, uczynił z małego miasteczka modne europejskie uzdrowisko. Dziś, gdy wizyty królewskie nie są już tak częste, Spa nadal cieszy się ogromną popularnością wśród kuracjuszy i turystów, nie tylko z Europy.

Spa – źródła termalne

Centrum termalne Spa podzielone jest na dwie strefy. Skrzydło północne i wschodnie przeznaczone jest tylko dla kuracjuszy. Znajdują się tu wielkie miedziane wanny, w których przeprowadzane są zabiegi termalne. Jak przed wiekami można leczyć tu reumatyzm i inne choroby układów, ze szczególnym uwzględnieniem układu ruchu, układu kostnego i skóry. Turyści mogą korzystać ze skrzydła południowego i zachodniego, w których główną atrakcją jest kryty basen (400 m2) w kształcie muszli otoczonej ściankami ze szkła oraz basen na otwartym powietrzu. Bardziej wymagających klientów z całą pewnością zadowolą kąpiele bąbelkowe, armatki wodne oraz naturalny gejzer. Jak widać, woda może być świetną zabawą!

W trosce o mamę i dziecko

Każda mama wraz ze swoją pociechą może skorzystać ze specjalnego programu opracowanego przez centrum termalne specjalnie dla niej. Podczas pięciu dni zmęczona mama ma okazję powrócić do formy w czasie zabiegów termalnych i masaży antycellulitowych. W tym czasie maleństwo znajduje się zawsze obok, korzysta z dobroczynnego klimatu pod troskliwą opieką personelu. Wielką atrakcją dla dzieci jest także nauka pływania wraz z mamą.

więcej w Cabines nr 12

Sandra Murzicz
publikacje Cabines 12
do góry | powrót