Aerograf Wyrafinowane dekoracje paznokci

powrót

Paznokcie

Urządzenie zwane aerografem (ang. air brush) istnieje już od dawna. Używane jest w pracach zdobniczych, szczególnie w tych związanych z urodą: w makijażu twarzy i ciała, opalaniu (opalanie natryskowe), tatuażu, bodyart, a nawet w artystycznym fryzjerstwie. Znakomicie sprawdza się również w dekorowaniu paznokci.
rejuvi cosmetics
Aerograf Wyrafinowane dekoracje paznokci

Zasada funkcjonowania

Aerograf działa dzięki kompresorowi, który wypuszcza sprężone powietrze, wypychając w ten sposób na zewnątrz barwnik w formie maleńkich, zmieszanych z powietrzem kropelek.

Dwa typy aerografu

  • aerograf prosty, którego dźwignia przy wertykalnym nacisku powoduje uwalnianie powietrza i farby jednocześnie. Jest zalecany do barwienia dużych powierzchni jednym odcieniem barwnika (na przykład do opalania);
  • aerograf złożony, którego dźwignia może przyjąć dwie pozycje, umożliwiające dwie opcje działania: nacisk wertykalny powoduje napływ powietrza, a cofnięcie jej uwalnia barwnik. Stosowanie aparatu tego typu zaleca się przy pracach wymagających większej dokładności i przy robieniu stopniowania kolorów (na przykład w dekorowaniu paznokci). O tym właśnie typie mowa w niniejszym artykule.

Kompresor

Żeby doprowadzić do rozpylenia farby, potrzebne jest ciśnienie powietrza, które zapewnia kompresor. Siła tego ciśnienia zależy od potrzeb: do dekoracji paznokci potrzeba maksymalnie 1,6-2 kg. Większe przydaje się przy malowaniu dużych powierzchni. Siła ciśnienia dostosowana jest też do lepkości materiału. Regulowanie owej siły umożliwia rączka kompresora. Jeśli otrzymany kolor nie jest satysfakcjonujący (zbyt lepki, blady, nieregularny), ciśnienie można zmniejszyć lub zwiększyć.

więcej w Cabines nr 12

PRZY WSPÓŁPRACY Z TANJĄ TROSKĄ I SAMY MARQUET
Anne Sophie Gamelin
publikacje Cabines 12
do góry | powrót