Metamorfoza spełnione marzenia

powrót

Metamorfoza

W walentynkowy piątek, 14 lutego, w prószkowskim hotelu Arkas miała miejsce uroczysta gala wieńcząca akcję „Metamorfoza – spełniamy marzenia dwóch osób”. Głównymi bohaterkami uroczystości były laureatki konkursu – Ewa Jabłońska i Wiesława Mędrzycka. W ciągu trzech miesięcy obie panie przeszły serię profesjonalnych nieinwazyjnych zabiegów kosmetycznych, spotkań z psychologiem, stylistą, dietetykiem i całym sztabem innych specjalistów. W efekcie ich życie zmieniło się diametralnie. Przyjrzyjmy się bliżej tej wyjątkowej i pionierskiej w skali naszego kraju akcji.
Biotechnologia
Metamorfoza spełnione marzenia

Nigdy nie jest za późno

„Metamorfoza – spełniamy życzenia dwóch osób” to pomysł pani Katarzyny Kielar, właścicielki opolskiego salonu Wyspa Harmonii. Akcja zainicjowana została w listopadzie 2013 r. Na antenie Radia Opole, największej lokalnej rozgłośni radiowej, zaproszono do zgłaszania się wszystkie osoby, które pragną zmienić coś w swoim życiu – odmłodzić się, upiększyć, zmienić podejście do siebie i otoczenia... Co warte podkreślenia – akcja od początku skierowana była do osób dojrzałych. Zgodnie z mottem: Nigdy nie jest za późno byś stał się tym, kim chcesz, chodziło o pokazanie, że zawsze jest dobry czas na zmianę i nowy początek w życiu.

W pierwszym etapie konkursu ze wszystkich zgłoszeń wyłonionych zostało pięciu finalistów. Co ciekawe – w tym gronie znalazł się nawet jeden mężczyzna. Dwie laureatki wybrane zostały głosami słuchaczy Radia Opole w głosowaniu esemesowym. Jak podkreślał otwierający finałową galę Wiesław Kolbusz, dziennikarz Radia Opole – zainteresowanie konkursem przeszło najśmielsze oczekiwania. Na każdego z kandydatów oddawano tysiące głosów. Panie Ewa i Wiesława zwyciężyły dość wyraźnie – obie dostały po ok. 30% głosów.

Wyspa Harmonii

Jak już wspominaliśmy, pomysłodawczynią i inicjatorką tego spektakularnego przedsięwzięcia była pani Katarzyna Kielar, specjalistka z zakresu kosmetologii, która od 10 lat prowadzi w Opolu salon kosmetyczny Wyspa Harmonii. Swoją wiedzą na temat pielęgnacji i szeroko pojętego zdrowego stylu życia chętnie dzieli się również ze słuchaczami Radia Opole. Jak sama powiedziała podczas finałowej gali – bezpośrednią inspiracją do przeprowadzenia całej akcji były jej własne doświadczenia życiowe i przemiana, jaką przeszła. Dobrem, które ją spotkało, postanowiła podzielić się właśnie z dwiema wybranymi osobami (więcej na ten temat – w wywiadzie z panią Kasią na str. 41). Dobrą okazją do realizacji tego postanowienia stał się jubileusz 10-lecia prowadzonego przez nią salonu. Pani Kasia ufundowała dla laureatek serię nieinwazyjnych zabiegów kosmetycznych, precyzyjnie dostosowanych do potrzeb i problemów, z którymi panie się zmagały. Zaprosiła również do współpracy szerokie grono specjalistów z różnych dziedzin – o nich więcej za chwilę.

Problemy i cele

Trzeba przyznać, że przed zespołem „Metamorfozy” stanęło naprawdę trudne zadanie. Laureatki konkursu borykały się z wieloma problemami z cerą. U pani Ewy największym problemem był ciężki trądzik, z którym latami nie mogła sobie poradzić. Cera była bardzo wrażliwa, z przebarwieniami pozapalnymi, z naczynkami, pigmentacją oraz reakcjami alergicznymi. Widać było również upływ czasu – sporo zmarszczek wokół oczu, wyraźnie zaznaczone bruzdy wargowo- -nosowe, które zaostrzają rysy, oraz duży spadek gęstości skóry. Celem zabiegów było pozbycie się uporczywego trądziku, przebarwień pozapalnych, pigmentacji, rozszerzonych porów, poprawa gęstości skóry, silne nawilżenie i odżywienie.

U pani Wiesławy czas nieubłaganie zaznaczył swój ślad. Sporo zmarszczek, owal twarzy zmienił się pod wpływem czasu i grawitacji. Bardzo wyraźnie zaznaczone były bruzdy wargowo-nosowe. Kolejne problemy to zmarszczki wokół oczu, rozszerzone pory, pigmentacja, bardzo silna gra naczyniowa, miejscowe odwodnienie. Skóra utraciła swoją jędrność i blask. Tu celem było oczyszczenie oraz wyciszenie skóry, pozbycie się trwałego rumienia oraz drobnych naczynek, zmniejszenie rozszerzonych porów, redukcja zmarszczek, pigmentacji, głębokie nawodnienie oraz regeneracja, pozbycie się podwójnego podbródka, poprawa gęstości i elastyczności skóry.

 

więcej w Cabines nr 63

publikacje Cabines 63
do góry | powrót