Uroda stóp

powrót

Opis urządzenia

Zabieg upiększający dla stóp jest usługą doskonale wpasowującą się w ofertę gabinetu piękności lub centrum specjalizującego się w zabiegach na dłonie i paznokcie. I choć ciągle lekceważony, spotyka się z dużym uznaniem klientek, które są coraz bardziej wyczulone na punkcie pokazywania zadbanych, pięknych stóp.
Muzyka relaksacyjna bez opłat ZAiKS
Uroda stóp

Warto wiedzieć, że jako profesjonalistki od urody, kosmetyczki powinny używać terminu uroda stóp, a nie pedicure, termin ten jest bowiem zarezerwowany dla personelu medycznego. W gabinecie piękności można wykonywać tylko niektóre zabiegi:

  • skracanie paznokci
  • odsuwanie skórek i zrogowaciałego naskórka (można używać szlifierki z pumeksem, żeby efekty były szybsze)
  • usuwanie stwardniałej skóry z pięt i bocznych krawędzi za pomocą pumeksu lub specjalnej tarki do stóp.

Zabronione jest natomiast usuwanie nagniotków, odcisków, pęcherzy, czyli to, co należy do dziedziny medycznej i łączy się z przerywaniem ciągłości skóry. Kosmetyczka nie może używać narzędzi ostrych.

Różne typy zabiegów

Piękne stopy

Ten kompleksowy i relaksujący zabieg trwa około 1,5 godziny. Jest on szczególnie atrakcyjny dla gabinetu, ponieważ przyciąga klientki przez ca- Uroda Zabieg upiększający dla stóp jest usługą doskonale wpasowującą się w ofertę gabinetu piękności lub centrum specjalizującego się w zabiegach na dłonie i paznokcie. I choć ciągle lekceważony, spotyka się z dużym uznaniem klientek, które są coraz bardziej wyczulone na punkcie pokazywania zadbanych, pięknych stóp. WSP. LUC TUISON ANNE-SOPHIE GAMELIN STÓP ły rok: nie przychodzą tylko z chęci zadbania o stopy, ale dla odprężenia i przyjemności.

Klientka siedzi wygodnie na fotelu (może być ogrzewany i masujący), jej stopy masują strumienie wody w specjalnym baseniku do kąpieli stóp, co sprzyja odprężeniu.

Potem zaczyna się właściwy zabieg, którego przebieg jest następujący:

  1. Skrócenie paznokci.
  2. Odsunięcie skórek. W tym celu zaleca się nałożyć najpierw nieco olejku na powierzchnię paznokcia, żeby nie uszkodzić płytki. Nie należy robić tego zbyt mocno, ponieważ stwarza to ryzyko zranienia i uszkodzenia macierzy, która jest bardzo wrażliwa (jej uszkodzenie grozi deformacją paznokcia).
  3. Usunięcie zrogowaciałego naskórka za pomocą pumeksu lub tarki do stóp.
  4. Wykonanie masażu stóp i nóg aż do kolan. Jest to najprzyjemniejsza dla klientki część zabiegu, powodująca największą przyjemność i odprężenie, dlatego warto poświęcić na nią nieco więcej czasu i wykonać masaż szczególnie dokładnie.
  5. Zakończenie zabiegu przez polakierowanie paznokci na wybrany przez klientkę kolor lub nałożenie odżywki.

Domowa pielęgnacja stóp

Ponieważ nie każdy ma czas i środki, by przychodzić do gabinetu kilka razy w tygodniu, po skończonym zabiegu jest idealny moment na zaproponowanie klientce odpowiednich kosmetyków i akcesoriów do pielęgnowania stóp w domu. Zaproponowanie jej specjalnych soli do kąpieli stóp, peelingów i kremów nawilżających jest jak najbardziej na miejscu, ponieważ są to produkty niezbędne dla kobiety, która chce pokazywać stopy z poczuciem, że są zadbane i piękne.

więcej w Cabines nr 11

Anne Sophie Gamelin
Luc Tuison
publikacje Cabines 11
do góry | powrót