Określanie typu skóry

powrót

Dermatologia

Sucha, tłusta, a może mieszana? Określenie typu skóry to pierwszy krok w prawidłowej i bezpiecznej pielęgnacji. Dzięki tej wiedzy możemy dobrać odpowiednie kosmetyki oraz zastosować najlepszy dla naszej skóry program pielęgnacyjny.
Biotechnologia
Określanie typu skóry

Jaki jest właściwie typ mojej skóry?

Któż nie zadawał sobie takiego pytania? Czasem przetłuszczona, innym razem odwodniona, nasza skóra wydaje nam się często nie pasować do żadnej kategorii. Trzeba jednak pamiętać, że o ile natura skóry jest niezmienna, to jej stan – owszem. Jest ona bowiem nieustannie poddawana rozmaitym wpływom zewnętrznym i wewnętrznym, co może w widoczny sposób wpływać na jej wygląd.

Jakie narzędzia pozwalają określić typ skóry

Kosmetyczka ma różne możliwości, by określić typ skóry klientki oraz ocenić jej stan. Poniżej przedstawiamy szczegółowo przebieg analizy skóry i przypominamy, że aby analiza dała dokładny wynik, najpierw trzeba oczyścić skórę z makijażu i zanieczyszczeń.

Analiza wizualna

Jest to po prostu wzrokowa obserwacja powierzchni skóry. Pozwala ona ocenić ogólny stan skóry: łuszczenie, niedoskonałości, zaczerwienienia, zaskórniki. Obserwację tę można uzupełnić, stosując odpowiednie urządzenia.

Lampa Wooda

Lampa ta daje powiększony obraz powierzchni skóry, umożliwiając tym samym dokładniejszą obserwację. Emitowane przez nią promienie ultrafioletowe pozwalają dostrzec wszelkie niedoskonałości.

Zależnie od typu skóry twarz w świetle lampy Wooda przybiera różne kolory:

  • skóra normalna – kolor fioletowy
  • skóra tłusta – kolor żółtawy
  • skóra sucha – kolor bladofioletowy
  • skóra odwodniona – słabe zabarwienie.

Skinanalyser

Jest to narzędzie, które pozwala w dużym powiększeniu, rzędu 200%, obejrzeć dokładnie skórę. Widok na kolorowym ekranie pokazuje dokładnie stan skóry klientki i przekonuje o konieczności troskliwej pielęgnacji. Wszystkie zaczerwienienia, ciemne plamy, zmarszczki, przetłuszczenie i złuszczenia są wyraźnie widoczne. Niezależnie jednak od swej nowoczesności narzędzia te pozwalają jedynie na wizualną analizę wyglądu skóry, którą trzeba uzupełnić.

więcej w Cabines nr 11

Célia Dalmasso
Delphine Cappronier
publikacje Cabines 11
do góry | powrót