WySPA przyjemności i luksusu

powrót

Spa & wellness

Spa jako termin i koncepcja robi dziś niesamowitą furorę w świecie kosmetyki. Ten synonim luksusu, relaksu, urody i przyjemności pojawia się na etykietach opakowań produktów pielęgnacyjnych, w tekstach reklamowych gabinetów urody, hoteli i ośrodków wypoczynkowych. Powoli zatraca swe pierwotne znaczenie, a właściwie poszerza się o nowe odniesienia. Mieści w sobie już nie tylko sanitas per aquam – zdrowie przez wodę – ale też urodę i odprężenie, nad którymi pracuje sztab wykwalifikowanych ludzi w specjalnie do tego celu stworzonym miejscu, w odpowiedniej atmosferze i za pomocą wyszukanych środków. Dzisiejsze spa dostosowało się po prostu do nowych warunków, nowych klientów i ich wymagań.
Muzyka relaksacyjna bez opłat ZAiKS
WySPA przyjemności i luksusu

C zęsto się mówi, że świat jest wielką wioską, i biorąc pod uwagę fakt, że woda pokrywa ponad 70% naszego globu, jest to prawda. Nie powinna wobec tego dziwić szybko obejmująca wszystkie zakątki Ziemi popularność spa i mnożenie się centrów spa wokół nas.

Woda, ten dobroczynny i niezbędny do życia eliksir, a zarazem podstawa filozofii spa, pojawia się w różnych postaciach na ulicach, skwerach, placach przed dużymi centrami handlowymi, w miejscowościach wypoczynkowych czy też po prostu na ekranie telewizora w reklamie. Umieszczenie terminu spa na etykiecie kosmetyków wiele firm uznaje za doskonały sposób na zwiększenie sprzedaży, nawet jeśli o tym, że produkt jest „spa”, decyduje jedynie kaprys producenta i ewentualnie śladowa obecność w składzie substancji pochodzenia morskiego. Prawdziwe spa nadal pozostaje oazą luksusu, wyspą, na którą wstęp mają jedynie nieliczni, o bardziej zasobnych portfelach.

Idea spa

Ośrodek spa jest jakby w połowie drogi między centrum talasoterapii a klasycznym salonem piękności. Umieszcza się go zawsze w wyjątkowym pod względem urody miejscu, w którym jest dostatek wody. Architektura ośrodka jest dokładnie przemyślana i wyrafinowana, w wystroju wykorzystuje się najwyższej jakości naturalne materiały – drewno, kamień, szkło – wzbogacając je elementami charakterystycznymi dla danego regionu.

Dobry ośrodek oferuje zróżnicowaną gamę zabiegów na wysokim poziomie i profesjonalną, dyskretną obsługę, która jest gotowa zaspokoić wszelkie potrzeby klienta. W ramach kilkudniowej lub kilkugodzinnej wizyty goście centrum spa korzystają z dobranego indywidualnie kompleksowego programu zabiegów balneoterapii, mokrych i suchych zabiegów upiększających twarz i ciało oraz z różnego rodzaju masaży relaksujących.

Protokoły zabiegów są zróżnicowane, oryginalne i bardzo profesjonalne. Stanowią przecież jeden z najważniejszych elementów świadczących o jakości ośrodka. Wykorzystują naturalne właściwości świata morskiego i roślinnego.

Cel tych zabiegów – odprężenie, relaks i poczucie szczęścia – zapewnić ma zrównoważenie ciała i ducha. Klienci po sesji zabiegów mówią niemal zawsze o niezwykłym odprężeniu, odstresowaniu i ożywieniu nie tylko ciała, ale i umysłu. Jest to według nich jedyne w swoim rodzaju, niezwykłe doświadczenie.

Destination spa – podróż w inny wymiar

Pochodząca ze Stanów Zjednoczonych fala mody na spa ogarnęła cały świat: wszystkie prestiżowe hotele mają dziś własne centrum spa. W ostatnich latach światło dzienne ujrzała nowa forma turystyki: pobyt w destination spa. Wakacje są teraz okazją do wypoczynku w wyjątkowym miejscu, najlepiej w jakimś egzotycznym zakątku świata, połączonego z kompleksową regeneracją ciała i umysłu. Naturalne bogactwa kraju, jego specyficzne zapachy i kolory wykorzystuje się w zabiegach, w kosmetykach, a nawet w specjalnie dobranej diecie. Wyszukane techniki masażu, zapożyczane z różnych tradycji, sprawiają, że ciało zapomina o codzienności, a atmosfera miejsca i wpływ zabiegów przenoszą umysł w inny wymiar. Wszystko służy temu, by klient przeżył jedyne w swoim rodzaju doświadczenie, by odnalazł zgubiony w drodze z domu do pracy spokój, zaznał przyjemności i pobudzenia wszystkich zmysłów. Tajlandia, Maroko, Tunezja, Indie, Izrael, Stany Zjednoczone, Meksyk, Szwecja i Francja... Egzotyczne miejsca nad brzegiem morza lub w górach przyjmują na tygodniowe lub dłuższe pobyty spragnionych rozkoszy odprężenia adeptów filozofii spa.

więcej w Cabines nr 10

publikacje Cabines 10
do góry | powrót