Piękna jak marzenie w najpiękniejszym dniu życia

powrót

Makijaż

Wszystkie przyszłe panny młode pragną w tym szczególnym dniu wyglądać promiennie, dlatego szukają pomocy specjalistki, która sprawi, że ich uroda rozkwitnie i odzwierciedli ich szczęście.
Biotechnologia
Piękna jak marzenie w najpiękniejszym dniu życia

W naszej kulturze makijaż ślubny najczęściej jest delikatny, kojarzący się ze świeżością i czystością, ale nie stosuje się tu jakichś szczególnych zabiegów, tylko klasyczne makijażowe sztuczki. Celem takiego makijażu jest uzyskanie wrażenia czystości i świetlistości cery oraz uwzględnienie osobowości klientki i jej nawyków makijażowych. Wskazane jest użycie kosmetyków dobrej jakości, które zagwarantują trwałość makijażu w trakcie wielu godzin, a także dobry wygląd na zdjęciach i filmie wideo.

Program pielęgnacji urody przed Wielkim Dniem

Trzy miesiące do dnia ślubu: próba makijażu

Trzy miesiące przed ślubem panna młoda ma już zwykle wybraną suknię i szuka teraz pomocy profesjonalnej makijażystki, która wykona makijaż nadający jej twarzy delikatny wygląd i upiększający ją. Podczas pierwszego spotkania należy:

  1. Określić oczekiwania przyszłej klientki. Służą temu:
    • obserwacja: całościowe badanie twarzy klientki (jej codziennego makijażu, budowy, typu skóry);
    • pytania: informacje na temat sukni, fryzury i dodatków, żeby makijaż pasował do całości. Warto poprosić o fotografię i zapytać o upodobania estetyczne oraz o to, jak zachowuje się skóra w miarę upływu dnia.
  2. Przekonać poprzez wypróbowanie różnych wersji makijażu (uwaga: żadnych radykalnych zmian; makijaż nie może sprawiać, że klientka poczuje się obco sama dla siebie). Dobrze będzie uprzedzić klientkę o intensywności makijażu oczu, który może wydawać jej się zbyt mocny w dniu próby, ale przy wyszukanej sukni i fryzurze wrażenie to zniknie.
  3. Ustalić indywidualny program urody na tygodnie poprzedzające Wielki Dzień.
  4. Zaproponować spotkanie w obecności przyszłego męża, by i jemu udzielić rad dotyczących zadbania o dobry wygląd w dniu ślubu.

Uwaga: w wyznaczonym dniu trzeba się dobrze zorganizować. Makijaż wykonuje się po ułożeniu fryzury i potrzeba na to nieco czasu.

Ślub coraz bliżej...

Miesiąc przed ceremonią pojawia się stres związany z licznymi przygotowaniami oraz z codziennym życiem zawodowym. Na skórze odbija się wszystko, co się dzieje wewnątrz.

więcej w Cabines nr 10

Christine Indjidjian
publikacje Cabines 10
do góry | powrót