Makijaż na wieczór połysk i elegancja

powrót

Makijaż

Wieczór to wspaniała okazja, by pozwolić sobie na odrobinę fantazji w makijażu. Do wieczorowego stroju świetnie pasują cekiny, błyszczące ozdoby i brokat...
Biotechnologia
Makijaż na wieczór połysk i elegancja

Tendencje w makijażu

Twarz nadal odgrywa główną rolę w zimowym makijażu. Dlatego przede wszystkim szuka się doskonałego podkładu, czyli takiego, który barwą zbliżony jest do naturalnego koloru skóry. Musi on doskonale ujednolicać cerę, a przy tym zachowywać lekkość, przejrzystość i świetlistość. Odchodzi się od zasady, że zimą twarz jest matowa, a latem błyszcząca. Puder zatem niemal znika ze sceny. Króluje satynowy połysk – w podkładzie, cieniach do powiek, na ustach i na dekolcie. Cekiny nadal są modne, ale delikatniejsze, dyskretniejsze i łatwiejsze do noszenia.

Technika wykonania makijażu wieczorowego

Makijaż należy wykonać po ułożeniu fryzury.

Pozycja klientki

  • Klientka powinna siedzieć przed lustrem. Trudno dobrze wykonać makijaż, kiedy klientka leży, ponieważ obraz linii twarzy jest wtedy zafałszowany.
  • Odradza się stosowanie opaski przytrzymującej włosy. Jeśli jakiś kosmyk przeszkadza, można użyć klamerki do włosów.

Przygotowanie skóry

Ten etap decyduje o trwałości makijażu. Składa się na niego:

  • oczyszczanie; zabieg odświeża skórę i usuwa zanieczyszczenia (dla zaoszczędzenia czasu można użyć toniku)
  • premakijaż: polega na nałożeniu korygującej bazy pod podkład (żeby ukryć niedoskonałości cery: zaczerwienienia, błyszczące miejsca, przebarwienia) oraz serum dla uelastycznienia skóry. Nie należy zapominać o zastosowaniu produktów napinających lub nawilżających skórę wokół oczu (unikać trzeba jednak kosmetyków zbyt „bogatych”, obciążających skórę) i wygładzeniu ust balsamem nawilżającym. Na tym etapie należy również dokonać analizy twarzy klientki (jej linii, cieni, wypukłości).

Podstawa makijażu

Żeby odmłodzić twarz, można użyć podkładu przeciwzmarszczkowego zawierającego drobinki odbijające światło i rozjaśniające zmarszczki oraz bruzdy. W przypadku cery dojrzałej, w celu dodania jej świeżości, można wybrać podkład o odcieniu różowym.

Podkład nakłada się palcami, gąbeczką lub pędzlem. By uzyskać efekt przejrzystości i ułatwić sobie aplikację, można użyć lekko zwilżonej gąbeczki. Produkt należy nakładać bardzo dokładnie; zaczynać od środka twarzy (nos), potem kierować się na zewnątrz. Po nałożeniu podkładu na całą twarz wyretuszować miejsca pokryte niedokładnie (skrzydełka nosa, policzki). Pozwoli to nałożyć podkład równomiernie. Nie można zapominać o pokryciu podkładem szyi i dekoltu; dzięki temu twarz nie będzie się od nich różniła kolorem.

więcej w Cabines nr 8

Christine Indjidjian
publikacje Cabines 8
do góry | powrót