Naturalnie piękne paznokcie

powrót

Wiedza

W ostatnich latach znacznie wzrosła popularność sztucznych paznokci, co stało się przyczyną popadnięcia w zapomnienie klasycznego manicure'u i tematów związanych z ogólną pielęgnacją dłoni. Tymczasem wiele kobiet ceni sobie tradycyjne sposoby na nieskazitelne dłonie i wypielęgnowane naturalne paznokcie.
rejuvi cosmetics
Naturalnie piękne paznokcie

Tak naprawdę nie wszystkie kobiety marzą o sztucznych paznokciach, zwłaszcza gdy swoje własne, naturalne, mają zdrowe i ładne. Niektóre z nich same o nie dbają, regularnie piłując je i malując lakierem, ale cenią też sobie profesjonalne usługi manikiurzystki. Manicure już od dawna znajduje się na liście usług salonów fryzjerskich, gdzie można mu się poddać podczas farbowania włosów czy innego zabiegu fryzjerskiego. To bardzo popularna usługa, ponieważ jest przyjemna, niedroga i nie zabiera dużo czasu, zwłaszcza gdy jest wykonywana równocześnie z innym zabiegiem.

Tradycyjny manicure

Tradycyjny manicure polega na całościowej pielęgnacji dłoni i paznokci: piłowaniu i polerowaniu paznokci dla nadania im regularnego kształtu, usuwaniu i czyszczeniu skórek dla zachowania estetycznego wyglądu. Zabieg ten zawsze kończy się masażem dłoni z użyciem specjalnego kremu, który nadaje skórze delikatność i gładkość oraz uczucie odprężenia. Kompletny manicure to również polakierowanie paznokci (jeśli klientka sobie tego życzy). Cały zabieg trwa około 30 minut i kosztuje średnio 20-40 zł.

Kompleksowa pielęgnacja

Dodatkowe zabiegi na dłonie uzupełniają tradycyjny manicure, pozwalają pełniej zadbać o piękno dłoni, ale też podnoszą cenę usługi. Powoduje to jednak konieczność częstszych wizyt w gabinecie albo kupowaniu odpowiednich produktów do domowej pielęgnacji dłoni. Nie zapominajmy, że dzięki przystępnej cenie głównego zabiegu klientka może sobie pozwolić na kupno kosmetyków, ponieważ będzie jej zależało na utrzymaniu zadbanego wyglądu paznokci na dłużej. Porównajmy: klientka ze sztucznymi paznokciami przychodzi średnio co 3-4 tygodnie na zabieg korekty tipsów, podczas gdy klientka z naturalnymi paznokciami, która dba o nie, przychodzi niemal co tydzień. Jest też bardziej skłonna do kupna produktów do pielęgnacji niż klientka z tipsami, ponieważ efekty tradycyjnego manicure'u utrzymują się krócej - paznokcie cały czas rosną, trzeba o nie dbać regularnie.

Usługi dodatkowe

Termin ten dotyczy usług, które wzmacniają rezultat klasycznego manicure'u.

  • Manicure na ciepło, który zmiękcza skórę i cieszy się dużym powodzeniem wśród klientek.
  • Opatrywanie włóknem szklanym lub jedwabiem, by „uratować“ zniszczony paznokieć.
  • Specjalne zabiegi na skórę, szybkie i skuteczne: peeling (gommage, który usuwa martwe komórki i aktywizuje ich odnawianie się), maska na dłonie (dla nadania delikatności i miękkości). Ten typ zabiegów niemal automatycznie pociąga za sobą sprzedaż odpowiednich produktów.
  • Zabiegi głębokie: kąpiel w parafinie stanowi bardzo skuteczny zabieg, którego efekty są długotrwałe, ponieważ dobroczynne substancje pod wpływem ciepła wnikają głęboko w skórę (można odbyć serię takich kąpieli). O ile kiedyś taki zabieg był uciążliwy i skomplikowany, dzisiaj kąpiel w parafinie jest szybka, praktyczna, mało skomplikowana, mniej kosztowna, co sprzyja wysokiej jakości usługi. Jednym z najlepszych sposobów zachęty do odbycia całej kuracji jest zaproponowanie klientce próbnego zabiegu po zrobieniu manicure'u. Sukces gwarantowany!
  • Makijaż paznokci, który dzisiaj przybiera najbardziej wyrafinowane formy. O ile tradycyjny manicure francuski pozostaje niezmienny i niejako uświęcony tradycją, ponieważ jego główną zaletą jest to, że podkreśla naturalną czystość paznokci, nawet krótkich, artystyczny makijaż paznokci pozwala na niemal nieograniczoną fantazję. Od prostego wariantu w postaci kolorowego manicure'u francuskiego po wyszukane zdobienia (ozdoby doklejane na lakier); można nim ubarwić tak paznokcie naturalne, jak sztuczne. Stanowi też swego rodzaju reklamę stylistki, ponieważ nie sposób nie zwrócić na niego uwagi.

Manicure może być rentowny, jeśli towarzyszy mu sprzedaż produktów

Fakt, że manicure popada powoli w zapomnienie, jest zasługą jego niezbyt wielkiej finansowej opłacalności. Jest interesujący z finansowego punktu widzenia tylko wtedy, gdy towarzyszy mu sprzedaż odpowiednich produktów do pielęgnacji.

więcej w Cabines nr 6

współpraca. Tanja Troska
Anne Sophie Gamelin
publikacje Cabines 6
do góry | powrót