Tipsy na obgryzionych paznokciach

powrót

Paznokcie

Problem obgryzanych paznokci dotyka dzisiaj prawie 40 procent wszystkich ludzi. Ta „choroba“, jeśli można ją tak nazwać, często wywołuje koszmar nie tylko u młodych kosmetyczek, ale często jest też problemem nawet tych bardziej doświadczonych.
muzyka relaksacyjna bez opłat ZAiKS
Tipsy na obgryzionych paznokciach

Nakładanie sztucznych paznokci na naturalne, które są obgryzione, jest łatwiejsze, niż się wydaje, ponieważ sposób nakładania przypomina klasyczny. Mimo to trzeba jednak pamiętać o kilku prostych szczegółach.

Już na samym początku dwa elementy muszą być koniecznie brane pod uwagę. Pierwszy z nich ma aspekt czysto techniczny: z pewnością obgryzione paznokcie mają pomniejszoną powierzchnię i są bardziej delikatne niż zwykle. Stąd i praca na nich musi być bardziej subtelna niż normalnie. Nie mniej istotna jest kwestia psychologiczna i zachowanie wobec klientki. To złe przyzwyczajenie jest często zapoczątkowane już w dzieciństwie, dla wielu z nich jest bardzo krępujące i często jest powodem do wstydu, a nawet kompleksów. Obgryzanie paznokci ma ponadto często podłoże psychologiczne. Klientka może okazać się niezwykle wrażliwa, dlatego takim kobietom często trzeba dodawać odwagi i podtrzymywać je na duchu.

Przebieg zabiegu

95 procent klientek, które obgryzają sobie paznokcie, na pewno będzie potrzebowało manicure'u, ponieważ ich paznokcie są generalnie bardzo małe, bardzo zniszczone, a skóra wokół nich jest często podrażniona. To istotna różnica, ponieważ w przypadku normalnego zabiegu jedna z ważniejszych zasad brzmi: nigdy nie wolno robić manicure'u przed nałożeniem sztucznych paznokci! Dlatego też takie produkty i zabiegi jak kąpiel w ciepłej wodzie, używanie środków zmiękczających, oliwki do skórek i tłustych produktów jest niedopuszczalne. Zabieg można wykonać jedynie za pomocą specjalnego patyczka do odsuwania skórek. Dzięki niemu otrzymuje się również nieco większą powierzchnię, na którą nakłada się tipsa, a wszystkie martwe skórki zostaną w usunięte, bez potrzeby ich wycinania. Po tym podstawowym etapie przygotowawczym krok po kroku następuje klasyczne nakładanie tipsa. Należy jednak pamiętać cały czas o kilku ważnych punktach.

1. Odtłuszczenie paznokci

Paznokcie osób, które je obgryzają, są często bardziej tłuste i bardziej wilgotne niż normalnie. To efekt kontaktu ze śliną. Ten gest wkładania palców do ust powoduje nie tylko wilgotnienie paznokci, ale i ich większą wrażliwość wywołaną przez kontakt ze śliną, która zawiera kwaśne pH. Paznokcie trzeba będzie więc odtłuścić - w przeciwieństwie do tradycyjnego zabiegu - dwukrotnie, żeby stały się naprawdę suche i żeby móc przejść do następnego etapu.

2. Matowanie paznokci

W ten etap wkrada się często przyzwyczajenie i wykonuje się go odruchowo, ale w tym przypadku trzeba to robić szczególnie dokładnie. Zwłaszcza zaś w okolicy skórek i w obrębie półksiężyców, które są na paznokciach naturalnych. W ten sposób uzyskuje się większą przyczepność żelu, który ma zdecydowany wpływ na utrzymywanie się tipsa na naturalnym paznokciu.

więcej w Cabines nr 6

Anne Sophie Gamelin
publikacje Cabines 6
do góry | powrót