Makijaż ust

powrót

Makijaż

Makijaż ust stanowi ostatnie „dotknięcie“ w technice makijażu. Ten drobny szczegół ma niesłychane znaczenie dla całości wyglądu twarzy. Powoduje, że kobieta jest pociągająca, delikatna, demoniczna lub dyskretna... Każda w zależności od swojego stylu...
Muzyka relaksacyjna bez opłat ZAiKS
Makijaż ust

Sposób wykonania makijażu skłania do poszukiwań równowagi, która musi istnieć między intensywnością oczu i ust. Jeśli spojrzenie jest wyraziste, usta muszą usunąć się w cień. Wybraliśmy tę technikę makijażu, odpowiadając na pytania, które się nasuwają w czasie jego wykonywania. Przedstawimy to krok po kroku.

Etap pierwszy jak przygotować usta

Polega to na nałożeniu na usta podkładu. Takiego, jaki kładziemy na całą twarz. W ten sposób zamaskujemy drobne bruzdy, które w sposób naturalny tworzą się na wargach i często są asymetryczne. Dzięki temu będzie można skorygować kontury warg.

Etap drugi jak poprawić kontury warg

Korekty ust dokonuje się za pomocą kredki do ust. Trzeba wybrać kredkę o ton ciemniejszą niż pomadka lub błyszczyk, którego użyjemy. Lekki kontrast pozwoli nadać ustom większą objętość i blask. Mała sztuczka: warto wybrać kredkę, która zawiera w kolorze brązowy pigment. Dzięki temu kontur stanie się mniej widoczny, a kolor będzie bardziej delikatny.

Etap trzeci jak pomalować usta asymetryczne

Asymetryczność w przypadku ust może posiadać różne osie. Istnieje asymetria w formie, lokalizowana według osi pionowej lub według rozmiaru. Może być również asymetria pozioma. Makijaż może ją poprawić. Wykonuje się to za pomocą kredki do ust, która koryguje kontur warg.

Chodzi najczęściej o to, aby w efekcie uzyskać idealną równowagę między dwiema wargami - górna i dolną. Zmieniając kontur tylko jednej z nich, nie uzyska się pożądanego efektu, ponieważ dużą asymetrię widać niemal zawsze, kiedy poprawiana jest tylko jedna z nich.

Korekta rysunku ust opiera się na głównych detalach przedstawionych poniżej, funkcjonujących dla każdego przypadku na dwa możliwe sposoby:

  • Jeśli usta są asymetryczne według osi poziomej, tak że górna warga jest mniej wydatna niż dolna: istnieje możliwość małego „oszustwa“ dzięki dorysowaniu „poduszeczek“ mniejszej wardze. W ten sposób zostanie delikatnie pogrubiona. Linia musi być poprowadzona już na zewnątrz wargi górnej i wewnątrz wargi dolnej. Nie można zapomnieć, aby płynnie powrócić do kącików ust
  • Jeśli asymetryczność pojawia się w górnej wardze na osi pionowej w taki sposób, że lewa strona jest krótsza i mniej wydatna niż prawa, trzeba obrysować całkowicie górną wargę, szczególnie zaś obręb lewej strony, delikatnie schodząc do kącika. Z prawej strony należy się trzymać wewnętrznej strony „poduszeczki“

więcej w Cabines nr 5

Stéphanie Gaillet-Knecht
publikacje Cabines 5
do góry | powrót