Przygotowanie do masażu wyszczuplającego

powrót

Masaż

Doktor Reginald Allouche, lekarz diabetolog i założyciel Laboratoire Kot, doradca naukowy koncepcji Slim in the City®, wyjaśnia, jaki wpływ ma masaż na tkankę tłuszczową i jak najlepiej przygotować się do takiego zabiegu. Ułatwi to stosowanie tego zabiegu w kuracjach wyszczuplających i pozwoli je dobrze przeprowadzać, by zapewnić lepszą skuteczność.
Muzyka relaksacyjna bez opłat ZAiKS
Przygotowanie do masażu wyszczuplającego

Mechanizm

Podczas masażu rolującego siły nacisku wywierane na tkanki powodują uwalnianie kwasów tłuszczowych z adipocytów. Ilość wyzwalanych kwasów zależy od czasu trwania i siły nacisku. Jeśli nacisk jest zbyt silny lub zbyt długi, tkanka tłuszczowa zostaje zgnieciona i jej struktura komórkowa ulega zniszczeniu, pozostawiając poza tkanką szczątki wywołujące reakcje zapalne. Ten mechanizm determinuje powodzenie kuracji lub jej porażkę. W istocie gdy reakcja zapalna jest zbyt silna, organizm będzie dążył do odbudowania zniszczonej tkanki, odtwarzając z czasem pulę adipocytów. Za każdym razem podczas takiej destrukcji zapalne cząstki nazywane cytokinami mogą wędrować po organizmie i inicjować kolejne reakcje zapalne, podczas gdy organizm broni się przed tą zewnętrzną agresją.

Sens delikatnego masażu wykonywanego w regularnych odstępach

Kwasy tłuszczowe uwolnione podczas masażu dostają się do ogólnego obiegu krwi i są metabolizowane w wątrobie. Jeśli zbyt wiele wpływa ich do tego organu, wątroba nie jest w stanie poradzić sobie z nimi i część z nich jest ponownie magazynowana w innej części organizmu. Co więcej, podczas gdy wątroba zajmuje się kwasami tłuszczowymi napływającymi w znacznych ilościach, jest tak zajęta tą pracą, że nie może podjąć swojej zwyczajnej funkcji oczyszczającej. W pewnych przypadkach możemy więc zaobserwować oznaki oporności insulinowej, które po pewnym czasie mogą spowodować stan przedcukrzycowy albo cukrzycę typu II. Zabiegi powinny więc być delikatne, przeprowadzane w regularnych odstępach. Powinni je przeprowadzać specjaliści, którzy potrafią ocenić bezpieczne granice takich zabiegów. Lepsze jest tutaj wrogiem dobrego, nawet mimo usilnych próśb klientów, którym zależy oczywiście na błyskawicznych efektach.

więcej w Cabines nr 55

dr Réginald Allouche
publikacje Cabines 55
do góry | powrót