Idea wellness

powrót

Spa & wellness

Prawdziwe piękno nie ma racji bytu bez spokoju ducha i wewnętrznego wyciszenia.
muzyka relaksacyjna bez opłat ZAiKS
Idea wellness

Uroda i dobre samopoczucie to para nierozłączna. Nawet najbardziej zaawansowane zabiegi kosmetyczne, nowoczesne produkty i kosmiczna aparatura są bezsilne, jeżeli brakuje spokoju, wyciszenia. Organizm, ciało i cera muszą mieć po prostu odpowiednie warunki, aby pięknieć. A otoczenie, w którym przebywamy codziennie, to zaprzeczenie tych warunków. Praca, stres, wieczny brak czasu, niedotrzymane terminy, do tego zanieczyszczone powietrze, hałas... Wszystko to składa się na prawdziwe piekło codzienności, od którego staramy się jak najdalej uciec.

Miejsca, do których się ucieka, mogą być bardzo różne. Jednym z nich jest salon kosmetyczny, w którym klienci - poza skutecznymi zabiegami - szukają spokoju, wytchnienia i relaksu. Uspokajający dotyk dłoni kosmetyczki czy masażysty, wspaniała muzyka, kojące aromaty - to czynniki nie mniej istotne niż wygładzenie zmarszczek czy redukcja cellulitu.

Ale ucieczka w zacisze gabinetu to nie wszystko, to nie wystarczy. Czasami trzeba po prostu oderwać się od cywilizacji na dłużej, umknąć w miejsca, gdzie pierwsze skrzypce gra natura, cisza, spokój. Gdzie można otworzyć okno bez strachu, że usłyszymy dzwoniące tramwaje i trąbiące klaksony. Góry, jeziora, leśne ostępy - tam naprawdę można odpocząć. Co więcej - obcowanie z naturą nie musi wcale oznaczać rezygnacji z dobrodziejstw zacisznego gabinetu i oferowanych w nim zabiegów.

Właśnie ta idea legła u podstaw koncepcji ośrodków SPA, czy - jak kto woli - ośrodków wczasów zdrowotnych. To miejsca, w których połączono dobroczynne działanie wszelkiego rodzaju zabiegów z kojącym wpływem natury. Ośrodki SPA oferują możliwość totalnej odnowy biologicznej - począwszy od specjalistycznych zabiegów, poprzez ruch na świeżym powietrzu, na prozdrowotnej diecie skończywszy. Pobyt w nich umożliwia naładowanie się energią, której codzienność nam nie dostarczy, a która jest tak bardzo potrzebna, by w tej codzienności funkcjonować.

Na kolejnych stronach przedstawiamy ofertę dwóch tego typu ośrodków, położonych w dwóch różnych częściach Polski. Łączy je idea wellness, w której zawiera się piękno wewnętrzne i zewnętrzne. Spokój ducha i uroda ciała. Jedno bez drugiego nie ma racji bytu.

publikacje Cabines 3
do góry | powrót