Potęga relaksu

powrót

Muzykoterapia

Tempo, jakie narzuca nam dzisiejsza rzeczywistość, jest czasami mordercze. Pochłania nas praca, gonitwa za pieniędzmi, pozycją, karierą, diabli wiedzą czym jeszcze. Pojawia się stres, wewnętrzne rozbicie, napięcie. Warto czasem oderwać się od galopującej rzeczywistości. Tylko jak to zrobić? Jednym ze sposobów może być muzyka.
Biotechnologia

Połączenie doskonałe

Potęga dźwięków jest naprawdę wielka. Odpowiednie kompozycje mogą obudzić w człowieku pokłady energii lub wręcz przeciwnie - ukoić, uspokoić, uśpić... uzdrowić. Właśnie takie działanie mają nagrania spod znaku Solitudes. To połączenie subtelnych dźwięków instrumentów muzycznych z odgłosami pierwotnej natury. Zadziwiające, jak wspaniały duet może stworzyć fortepian i płynący strumyk. Niesamowite, jak doskonale komponują się dźwięki harfy i trele słowika. Zdumiewa muzykalność „aniołów mórz“ - delfinów. Talent natury jest właściwie nieograniczony. Na płytach Solitudes grają oceany, wodospady i strumyki. Prastare bory, małe zagajniki i ogrody. Olbrzymie wieloryby i malutkie świerszcze.

Pasja, doświadczenie i technika

Jednak natura ma swoje prawa. Niewłaściwie ujarzmiona traci swoje piękno i siłę wyrazu, stając się parodią samej siebie. Dlatego do nagrywania jej odgłosów podchodzić trzeba z owielkim wyczuciem. Potrzebne jest doświadczenie, pasja, ogromna wiedza oraz najdoskonalsza technika. Wie o tym doskonale Kanadyjczyk Dan Gibson, założyciel wytwórni Solitudes, dla którego nagrywanie przyrody stało się celem życia. Ponad 40 lat doświadczeń w produkcji filmów przyrodniczych, zapał i niezwykle czuły sprzęt - to jego narzędzia pracy.

Trzy wyjątkowe kolekcje

Nagrania Gibsona trafiają do najlepszych kanadyjskich studiów nagraniowych. Tam sztab specjalistów harmonijnie łączy je z delikatną, komponowaną na potrzeby wytwórni lub klasyczną muzyką instrumentalną. Efekt to kilkadziesiąt płyt zebranych w trzy wyjątkowe kolekcje - „Natura“, „Wellness“ i „Baby“. Wspaniale nadają się do odtwarzania w hotelach, farmach piękności, sklepach, kawiarniach i restauracjach. To idealne uzupełnienie wszelkich zabiegów pielęgnacyjnych, masaży, kąpieli wodnych, technik relaksacyjnych (medytacja, joga, trening autogenny). Cząstka natury, której możemy zasmakować podczas kąpieli czy odpoczynku po długim dniu. Dźwięki, które pomogą spokojnie zasnąć nam i naszym dzieciom. Niektóre kompozycje są tworzone w oparciu o wyniki prowadzonych przez dr. Lee Bartela badań nad wpływem muzyki na organizm człowieka. Część z tych badań jest prowadzona na zlecenie i finansowana właśnie przez Solitudes.

Jakość i strategia

Muzyka Solitudes jest bardzo popularna w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych i Europie Zachodniej. Dzięki swej niepowtarzalnej jakości zdobywa przebojem również rynek polski. Wspomniana już doskonała jakość i skuteczność nagrań wspierana jest również przez fakt, iż publiczne odtwarzanie płyt z kolekcji Solitudes nie jest zabronione. Umożliwia to prezentację płyt podczas zabiegów oraz w salonach bez dodatkowych opłat.

Katalog online

Osobom posiadającym dostęp do internetu polecamy bardzo dobry i treściwy katalog online: www.solitudes.pl, gdzie poza dokładnymi opisami wszystkich pozycji znajdą Państwo również: wykaz utworów wraz z czasami ich trwania, szczegółowe wykazy instrumentów oraz odgłosów natury.

Więcej informacji na temat muzyki oraz zasad dystrybucji płyt uzyskają Państwo u dystrybutora generalnego, który prowadzi sprzedaż wysyłkową.

Tel. (77) 423 14 25
(77) 441 50 25
www.solitudes.pl

publikacje Cabines 2
do góry | powrót