Wybór gabinetu i urządzeń do zabiegów

powrót

Ekspert radzi

Kult młodości i dbanie o piękną sylwetkę towarzyszą ludzkości od niepamiętnych czasów. Sama pielęgnacja kosmetykami nie daje widocznych efektów. Chirurgia plastyczna wiąże się z dużymi wydatkami, długim czasem rekonwalescencji i bardzo często z bólem. Co zrobić, by dobrze wyglądać, a przy tym nie wydać majątku? Odpowiedzią na to pytanie jest medycyna estetyczna. Jak wybrać spośród tysięcy gabinetów, spośród urządzeń, które wyglądają podobnie, i w końcu spośród zabiegów o obco brzmiących nazwach?
rejuvi cosmetics
Wybór gabinetu i urządzeń do zabiegów© terex - Fotolia.com

W ostatnich latach znacznie wzrosła liczba gabinetów medycyny estetycznej. Panująca na rynku konkurencja sprawiła, że klient stał się bardziej wymagający, ale także bardziej świadomy swoich praw. Skoro ma wybór, wybierze miejsce, które da mu poczucie bezpieczeństwa oraz gwarancję, że osiągnie zamierzony estetyczny efekt. Edukacja dotycząca tego, na co powinien zwracać uwagę klient przy wyborze odpowiedniego miejsca do wykonania zabiegów, jest także świetną lekcją dla właścicieli gabinetów. Mogą oni dzięki temu sprawdzić, czy ich klinika spełnia wymienione poniżej kryteria, a jeśli tak – przełożyć to na swój atut. Nadzór lekarza, specjalizacja kliniki w konkretnych zabiegach, a także dobra jakość urządzeń i ich potwierdzona badaniami skuteczność – tym powinni się chwalić właściciele i upubliczniać te informacje swoim potencjalnym klientom.

Wybierając gabinet, klient powinien mieć pewność, że jest on nadzorowany przez lekarza. Dodatkową zaletą będzie jego przynależność do jednego z dwóch stowarzyszeń lekarzy medycyny estetycznej (Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Anti-Aging lub Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych), posiadanie specjalizacji z dermatologii lub ukończone studia podyplomowe z zakresu medycyny estetycznej. Pewne zabiegi mogą wykonywać kosmetolodzy, ważne jest jednak, by te osoby posiadały odpowiednie kwalifikacje i mogły przedstawić zaświadczenia o przebytych szkoleniach. Certyfikaty i dyplomy powinno się umieścić w widocznym dla klienta miejscu, a także zamieścić takie informacje na stronie internetowej.

Klient powinien skupić się także na konkretnym problemie, z którym chce walczyć. Musimy pamiętać, że podobnie jak człowiek nie może być świetny we wszystkim, tak i gabinet nie może specjalizować się we wszystkich możliwych na rynku zabiegach. Jeśli zatem problemem do eliminacji są zmarszczki, trzeba szukać specjalistów w tej dziedzinie. Warto zatem, by nasz gabinet, nawet jeśli wykonuje szereg różnych zabiegów, specjalizował się w konkretnym problemie – biorąc pod uwagę urządzenia, jakie posiada, wiedzę personelu, a także zapotrzebowanie osób, które do niego przychodzą.

Kluczowym dla klienta elementem jest sprawdzenie, na jakich urządzeniach dana klinika pracuje. Podanie chociażby na stronie internetowej samych nazw zabiegów, takich jak laserowe usuwanie zmarszczek, może świadczyć o mało profesjonalnym podejściu. Skoro mamy w swojej ofercie sprzęt wysokiej jakości, w którego efektywność wierzymy, dlaczego się nim nie chwalimy?

więcej w Cabines nr 55

Milena Rzeczkowska
publikacje Cabines 55
do góry | powrót