Makijaż kompozycja kobieta ptak

powrót

Makijaż

Wykonywanie makijażu kompozycji jest praktyką pozwalającą na niemal nieograniczoną swobodę, jeśli chodzi o artystyczną fantazję wizażystki.
Biotechnologia
Makijaż kompozycja kobieta ptak

Podstawową zasadą jest dokładne przyjrzenie się naturalnym rysom twarzy, nasycenie się nimi, by potem puścić wodze fantazji. Obserwacja kształtu twarzy, jej rysów i mimiki może nasunąć skojarzenia... na przykład ze zwierzęciem. Chodzi o to, by makijaż podkreślał te cechy, które skłoniły wizażystkę do wyboru określonej kompozycji. Wszystko to stanie się bardziej jasne dzięki pracy na modelce.

Nasza modelka ma delikatne rysy, oczy w kształcie migdała, przenikliwe spojrzenie. Skojarzenie z głową ptaka nasuwa się nieodparcie.

Cała przedstawiona poniżej praca będzie miała na celu podkreślenie tych naturalnych rysów, by przejść od „podobieństwa“ do „wyglądu“.

Wykonanie makijażu - Twarz

1. etap Nakładanie podkładu

Podkład jest nieznacznie, ćwierć tonu zaledwie, jaśniejszy niż naturalna karnacja modelki, żeby makijaż był bardziej wyrazisty. Nakładamy jasnobeżowy podkład w formie fluidu, jako że skóra naszej modelki nie ma jakichś szczególnych niedoskonałości.

2. etap Tuszowanie podkrążonych oczu

Widoczne naturalne podkrążenia oczu zostaną skorygowane za pomocą jasnego korektora w sztyfcie, żeby powierzchnia wokół nich była maksymalnie wygładzona. Kosmetyk ten jest nakładany na wewnętrzny kącik oka, w bruzdę stworzoną przez krawędź nosa, a następnie przeciągany wzdłuż dolnych rzęs oraz w okolice nasady brwi.

3. etap Modelowanie twarzy

Teraz zaznaczymy zarys policzka tłustą kredką, dzięki której rezultat będzie bardziej widoczny niż uzyskany za pomocą pudru. W tym celu nakładamy brunatną tłustą kredkę na wklęsłość poniżej kości jarzmowej (kości policzkowej), wykonując linię od skroni w kierunku nosa, nie przekraczając jednak końca kości. Ta linia jest następnie rozcierana palcami lub pędzelkiem ku dołowi twarzy. Ma szerokość około 2 lub 3 cm.

4. etap Utrwalenie podkładu

By utrwalić podkład, nakładamy puszkiem sypki półprzejrzysty puder na całą twarz i szyję. Możemy teraz kontynuować makijaż za pomocą suchych kredek.

więcej w Cabines nr 2

Stéphanie Gaillet-Knecht
publikacje Cabines 2
do góry | powrót