Wellness świadomy trend

powrót

Spa & wellness

Tempo, jakie narzuca nam dzisiejsza rzeczywistość, zmusza nas do poszukiwania coraz bardziej skutecznych sposobów dbania o nasze zdrowie i samopoczucie. Niestety, jeden, idealny sposób nie istnieje, potrzebna jest różna kombinacja metod i środków. Azjatyccy mnisi twierdzą, że stan trwałego zdrowia możemy osiągnąć tylko wtedy, gdy zaakceptujemy siebie jako całość. O zdrowie musimy dbać na poziomie duchowym, mentalnym, emocjonalnym i fizycznym. Najważniejsza jest harmonia.
Muzyka relaksacyjna bez opłat ZAiKS

Wiele firm dziś prześciga się w tworzeniu nowoczesnych urządzeń oraz preparatów kosmetycznych, które mają nie tylko wpływać na nasze zdrowie, ale również wygląd i samopoczucie. Obecnie słowa wellness, spa, odnowa biologiczna, fitness nabrały nowego znaczenia. Nie są już objawem ulotnej mody, lecz raczej świadomym, trwałym trendem. Dbamy już nie tylko o wygląd, ale również o kondycję, zdrowe odżywianie oraz nasze nerwy.

Oddech smoka

Już wiele tysięcy lat temu Azjaci korzystali z dobroczynnych właściwości chi (wypełniający wszechświat oddech kosmicznego smoka). Chi to po prostu energia, siła życiowa. Wywiera wpływ na wszystkie sfery naszego życia od zdrowia poprzez powodzenie i szczęście po choroby i kłopoty. Chi dotyczy takich elementów jak: światło, woda, rośliny, kwiaty, przedmioty ruchome, zdecydowane kolory. Kolejnym ważnym elementem dalekowschodnich filozofii jest jin i jang. Te przeciwstawne siły decydują o kształcie wszechświata i tworzą zrównoważoną całość. Jin to pierwiastek żeński, jang - męski. Symbolem jin jest bezszelestnie skradający się tygrys, jang uosabia smok: gwałtowny, silny, gorący, ruchliwy. Im lepiej będziemy pojmować te uzupełniające się siły oraz sposób w jaki przejawiają się one w każdej sferze otaczającego nas świata, tym łatwiej osiągniemy równowagę kosmicznych mocy, mających wpływ na funkcjonowanie wszystkich aspektów naszego życia.

Technologia i filozofia

Firma Intersun, znana głównie ze sprzedaży urządzeń do opalania, postanowiła wprowadzić te dalekowschodnie teorie do swojej działalności handlowej. Tak powstała grupa handlowa Interwell, zajmująca się produkcją oraz sprzedażą nowoczesnych urządzeń łączących w sobie funkcje kosmetyczne, rehabilitacyjne, relaksacyjne, a także filozofie oraz tradycje medycyny azjatyckiej. Tutaj należy wspomnieć o hydroterapii, koloroterapii, masażu shiatsu, aromaterapii, terapii za pomocą fal podczerwonych oraz wiele innych funkcji, które mają poprawiać nasze zdrowie, wygląd i samopoczucie. Wszystkie elementy powyższych funkcji są tak zaprojektowane, by masaż czy woda bezpośrednio wpływały na energetyczne punkty ciała, tzw meridiany, mające bezpośredni wpływ na zdrowie, stan umysłu i ducha. Seria urządzeń Interwell została stworzona z wykorzystaniem najnowocześniejszych standardów w dziedzinie wellness i spa. Zabiegi w tego typu urządzeniach sprzyjają spalaniu tłuszczu i odchudzaniu, łagodzą podrażnienia skóry, likwidują zmarszczki oraz zapobiegają starzeniu skóry, nadają cerze połysk i blask, pomagają oczyścić ciało ze szkodliwych toksyn, rozluźniają napięcie mięśni oraz systemu nerwowego, aktywizują przepływ krwi, leczą stawy, poprawiają pracę systemu immunologicznego. Każda osoba korzystająca z urządzenia może dostosować program do indywidualnych potrzeb. Do wyboru jest zabieg witalizujący i pobudzający (nadaje energii oraz likwiduje senność, a w niektórych przypadkach łagodzi depresję) lub relaksujący, uspokajający (likwiduje napięcie mięśni, ułatwia zasypianie, wycisza, odpręża).

Funkcje kabin interwell

Sauna podczerwona

Promieniowanie podczerwone (infrared) ma możliwość przenikania w głębsze warstwy ludzkiego ciała. Lekko oddziałując na skórę, pozwala ciału łagodnie wchłaniać przekazywane ciepło, przekształcając je w źródło energii, zwiększając zdolność do regeneracji tkanek oraz kojąc nerwy. Łagodzi bóle, pomaga w odchudzaniu. Reguluje i równoważy system nerwowy.

więcej w Cabines nr 2

Michał Domański
publikacje Cabines 2
do góry | powrót