Potwierdzona skuteczność

powrót

Wywiad

Trudno mi uwierzyć, że już minęło dwadzieścia lat. Dla mnie to chwila, dla kosmetologii to epoka
rejuvi cosmetics

Cabines: - Jest Pani ekspertem w polskiej kosmetyce profesjonalnej. Dr Irena Eris produkuje kosmetyki do użytku profesjonalnego, teraz też firmuje salony kosmetyczne. Jak Pani ocenia wykształcenie i poziom polskich kosmetyczek? Czy czegoś im brakuje?

Irena Eris: - Uważam, że polskie kosmetyczki są bardzo dobrze przygotowane do zawodu, o ile ukończyły dwuletnią edukację, a nie kilkumiesięczny kurs. Mamy wiele renomowanych szkół kosmetycznych, które gruntownie kształcą kosmetyczki. Absolwentki takich szkół są później cenionymi pracownikami. Często też szkoły te współpracują z renomowanymi firmami, więc są na bieżąco z nowościami rynkowymi. Pojawia się coraz więcej szkół o poziomie szkół akademickich, kształcących w zawodzie kosmetologa. Tak więc pod względem przekazywanej wiedzy z pewnością otrzymują to, co jest najważniejsze, aby rzetelnie wykonywać swój zawód. Zaplecze dydaktyczne mamy naprawdę znakomite. Również w naszym własnym Centrum Szkoleniowym staramy się poszerzać wiedzę kosmetyczek nie tylko z zakresu nowości rynkowych, ale także standardów obsługi klienta. Pozyskanie takiej wiedzy procentuje potem lojalnością klientów.

Jakie cechy powinna mieć - Pani zdaniem - dobra kosmetyczka?

Dobra kosmetyczka to osoba, która traktuje swój zawód z pasją. Jest żądna wiedzy, śledzi nowości rynkowe, chętnie się dokształca i jest otwarta na współpracę. Ponadto kosmetyczka musi mieć łatwość nawiązywania kontaktów, dobrze rozpoznawać potrzeby klientów, musi być dla nich autorytetem (jeżeli chodzi o posiadaną wiedzę) i mieć ogromne wyczucie, kiedy być w bliskim kontakcie z klientką, a kiedy dać jej spokój, po który przyszła. Bo gabinet kosmetyczny to nie tylko miejsce pielęgnacji ciała, ale również miejsce, gdzie można się zrelaksować i na chwilę zapomnieć o codziennych sprawach.

Do czego przywiązuje się szczególną wagę w Kosmetycznych Instytutach Dr Irena Eris? Czym się różnią od innych gabinetów?

Sześć lat temu jako pierwsza firma kosmetyczna rozpoczęliśmy na polskim rynku rozwijać franczyzową sieć Kosmetycznych Instytutów Dr Irena Eris, których działalność opiera się holistycznym podejściu do klienta. Na problemy, z jakimi zgłaszają się do Instytutów klienci, patrzymy całościowo i dobieramy każdemu indywidualny program pielęgnacyjny, adekwatny do potrzeb. Dlatego bardzo ważne jest to, że na miejscu zapewniamy konsultacje dermatologiczne i zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Rosnące oczekiwania i potrzeby klientów sprawiły, że korzystając z zaplecza naszych wybitnych fachowców, przygotowaliśmy szeroką ofertę własnych kosmetyków profesjonalnych Prosystem, dostosowanych do różnorodnych problemów skórnych. Dobierając odpowiednio preparaty, kosmetyczka może bardzo precyzyjnie dopasować zabieg do typu skóry klientki. Zabiegi oraz preparaty opracowywane są i badane pod kątem skuteczności we własnym Centrum Badawczym. W kosmetykach oraz preparatach profesjonalnych nie stosujemy substancji pochodzenia zwierzęcego. Poza ofertą zabiegów z Profesjonalnego Programu Pielęgnacyjnego Dr Irena Eris Instytuty proponują swoim klientom szeroką gamę zabiegów upiększających, zabiegów na ciało łącznie z masażami.

Laboratorium Kosmetyczne Dr Irena Eris należy do czołówki firm innowacyjnych, czego dowodzą nowatorskie rozwiązania dotyczące zarówno produktów, jak i działań organizacyjnych. Co było pierwszym przebojem na rynku?

Pierwszym największym innowacyjnym wydarzeniem było, już w 1998 roku, zastosowanie w kremie Pharmaceris witaminy K. Wówczas nikt nie wprowadził do kosmetyków tej witaminy, a dzisiaj powoli staje się ona kosmetycznym odkryciem na światowym rynku. Znakomite właściwości witaminy K, które powodują wzmocnienie naczynek oraz przyspieszają procesy wchłaniania wybroczyn po operacjach plastycznych, zaczynają być doceniane przez kosmetologię. Innym (może dla przykładu podam tylko ostatnie) wielkim wydarzeniem było zastosowanie w kosmetykach folacyny (kwasu foliowego). Jako pierwsi na świecie wprowadziliśmy na rynek kosmetyki z folacyną, o nadzwyczajnych właściwościach uelastyczniających skórę. Wręcz rewelacyjne wyniki badań (poprawienie elastyczności skóry dwukrotnie), prowadzonych metodą in vitro i później potwierdzone badaniami in vivo, pozwoliły na wykorzystanie tej jakże zwyczajnej substancji o nadzwyczajnych właściwościach. Odkrycie to zostało zgłoszone jako patent międzynarodowy.

więcej w Cabines nr 1

publikacje Cabines 1
do góry | powrót