Dobroczynny wpływ kwiatów

powrót

Porozmawiajmy o zawodzie

Esencje doktora Bacha nie są dziś tak znane, jak ze względu na swoje pozytywne właściwości mogłyby być, ale zdarza się, że ktoś coś o nich usłyszy. I dlatego najprawdopodobniej kosmetyczki zwracają się w listach do naszej redakcji o przybliżenie tego tematu. Czynimy to chętnie, bo nawet jeśli nie dotyczy on praktyki kosmetycznej w jej dosłownym znaczeniu,to powinien być częścią wiedzy i kultury ogólnej kosmetyczek.
rejuvi cosmetics
Dobroczynny wpływ kwiatów

Kwiaty Bacha nie są uznawane przez medycynę oficjalną. Esencje Bacha zbliżają się do „głównej części składowej substancji roślinnej“, którą znamy i której używamy w kosmetyce w zasadniczych olejkach. W pierwszej kolejności powinny być polecane wszystkie naturalne składniki, będące w stanie przywrócić dobre samopoczucie człowieka, aby uniknąć użycia lekarstw wyprodukowanych chemicznie. Najczęściej tak się właśnie dzieje, bo często są zalecane przez lekarzy nawet wtedy, gdy nie ma takiej konieczności. Kosmetyczka, która zajmuje się jakimś problemem kosmetycznym i spostrzega, że jego przyczyny są głębsze niż prosta higiena życia, musi umieć kojarzyć fakty, które pomogą jej znaleźć szybkie rozwiązanie danego problemu. Naturalnie potrzebna jest tu duża wiedza i umiejętność jej przekazania. Jeśli niezbędna jest konsultacja ze specjalistą, trzeba klientkę do niego skierować.

Kwiaty

Edward Bach, angielski lekarz, opisał w 1930 roku kwiatowe środki lecznicze. Zrozumiał, że destylacja kwiatów, taka sama jak destylacja roślin aromatycznych, mogłaby dać w wielkiej ilości aktywne pierwiastki, pozostające w całkowitej harmonii ze współczesnymi psychosomatycznymi potrzebami ludzkimi.

Kwiat jest porównywany przez Bacha do szkatułki, która zamyka czystą esencję rośliny. Pojawia się w momencie, kiedy roślina wyraża całe swe bogactwo, po długim procesie oczyszczania i niedoboru soków limfatycznych. Zawiera ona wiadomości do reprodukcji (owoców lub nasion). Kwiat jest bogaty w energię zgromadzoną w następstwie procesu fotosyntezy i przekazuje wiadomości energetyczne i psychosomatyczne do organizmu.

Doktor Bach podzielił ludzką psyche na 38 stanów pozytywnych i negatywnych. Wybrał potem 38 kwiatów spośród tych należących do „wyższego gatunku“, jak sam je definiował, posiadających wibracje pozytywne, mogących wpływać na naszą psychikę. Każdy z nich ma energetyczne zbieżności z energetycznymi i psychologicznymi potrzebami człowieka. Nie należy ich traktować jako lekarstwa, ale niewątpliwie są cennymi elementami służącymi do przywrócenia harmonii psychosomatycznej człowieka, zburzonej poprzez uzewnętrznienie się stresu współczesnego życia. Oryginalne esencje, jako skoncentrowane destylaty KWIATÓW, powinny być rozcieńczane w wodzie źródlanej (nie destylowanej), według dawek przepisanych przez specjalistę.

W razie potrzeby, jeśli mamy do czynienia z kilkoma dolegliwościami, możemy połączyć kilka z dostępnych esencji.

Aby zakończyć tę krótką prezentację esencji doktora Bacha, musimy zwrócić uwagę na ważne pojęcie. Esencje nie są uznawane za lekarstwa i mogą być stosowane przez wszystkich ludzi, łącznie z dziećmi, pod jednym jednak warunkiem: to ekspert musi zdecydować, czy ich użycie w terapii jest stosowne. Należy zauważyć, że zwierzęta i rośliny także mogą korzystać z pozytywnych efektów kwiatów Bacha.

więcej w Cabines nr 1

Lucia Rapetti
publikacje Cabines 1
do góry | powrót