Kapsuły piękna, młodości i zdrowia

powrót

Spa & wellness

Od zamierzchłych czasów ludzkość dąży do długowieczności. Możliwości w tym zakresie są jednak ograniczone i lekarze oraz naukowcy angażują się w prace nad maksymalnym wydłużeniem okresu, kiedy człowiek wygląda młodo i cieszy się dobrym samopoczuciem. W tym celu prowadzone są badania nad stymulacją procesów mózgowych i technikami zapewniającymi równowagę ciała i umysłu. Efektem tego są wielofunkcyjne urządzenia, które pobudzają zmysły dotyku, zapachu, wzroku i słuchu. Pozwalają one doświadczyć uczucia ukojenia i spokoju albo też wzrostu aktywności umysłu, jednocześnie podnosząc sprawność fizyczną. Łączą kuracje terapeutyczną i kosmetyczną z odnową biologiczną, zapewniając pełny komfort i przyjemny relaks.
Biotechnologia
Kapsuły piękna, młodości i zdrowia

Kapsuły piękna

to wielofunkcyjne urządzenia do hydroterapii i pielęgnacji ciała, działające na szereg naszych zmysłów. Spełniają funkcje sauny parowej, sauny suchej (z podczerwienią), wykonują masaż wibracyjny i pulsacyjny, zapewniają terapię aromatami, ziołami oraz muzyką. Pomagają wpływać na równowagę zdrowotną i przeciwważyć konsekwencje szkodliwych wpływów środowiska. Klient ma możliwość dostosowania każdej terapeutycznej sesji do swoich specyficznych potrzeb lub ułożenia własnego programu, a poszczególne funkcje mogą być zastosowane razem lub osobno. Urządzenia najnowszej generacji - DermaLife™ - są obecnie dostępne w trzech wersjach: Spa-Jet TM, Spa-Feng Shui TM oraz Spa-Delta TM. W SPA-JET™ dodano funkcje wodne. Dzięki temu można je teraz nazwać kapsułami SPA (łac. sanum per aqua - zdrowie przez wodę), w pełnym znaczeniu tego pojęcia.

DermaLife™

Seria urządzeń DermaLife™ powstała dzięki pomysłowości połączonej ze wspaniałym wzornictwem i wyjątkowymi funkcjami. Reprezentują one holistyczny system równowagi i odnowy biologicznej, tworzący rewolucyjne udoskonalenie dla zabiegów hydroterapii i pielęgnacji ciała. Urządzenia te mają bardzo wiele funkcji. W temperaturze dochodzącej do 48 C, dzięki hydrofuzji (połączeniu energii pary wodnej i podczerwieni) następuje przyspieszone spalanie kalorii oraz pobudzenie wielu procesów zachodzących w naszym organizmie. Warunki panujące w kapsule (podwyższona temperatura, wilgotność i wibracje) działają jak katalizator. Promienie światła podczerwonego docierają głęboko, przenikając poszczególne warstwy skóry. Energia wnika w głąb ciała i poprzez ciepło otwiera pory, podnosi temperaturę ciała, przyspiesza procesy metabolizmu i zwiększa aktywność komórek i układu krążenia. Po takim zabiegu skóra jest lepiej odżywiona i odmłodzona.

Funkcje urządzenia

Ważną funkcją urządzenia jest para wodna. Ciepło połączone z wilgotnością jest delikatniejsze dla skóry, zmiękcza ją, poprzez pocenie wzmaga eliminację toksyn. Jest to oparte na wielowiekowych tradycjach (starożytne łaźnie, fińskie sauny, ruskie banie, praktyki dalekowschodnie i indiańskie). Rezultaty działania wzmacnia dodanie do pary ziół lub olejków aromatycznych. Część pary wodnej zmieszanej z aromatami można skierować na twarz. Daje to możliwość przeprowadzenia inhalacji (ulga przy zapaleniu zatok, oskrzeli i łagodzenie alergii) lub zabiegu oczyszczającego cerę.

W kapsule DermaLife™ znajduje się podwójny system pryszniców, znajdujących się w pokrywie urządzenia, pod leżanką i w strefie stóp. Za pomocą prysznica Vichy można wykonać relaksujący masaż, wymuszający drenaż limfatyczny. Można określić, iż terapia wodna działa w zakresie 360 stopni, czyli wokół całego ciała osoby poddanej terapii, a kierunek natrysku można dowolnie regulować. Istnieje też opcja ustawienia prysznica na bicze szkockie. Pozwala to na prowadzenie terapii pobudzających i relaksacyjnych, w zależności od połączenia z innymi czynnikami (kolorowe światło, muzyka, olejki aromatyczne). Dodatkową zaletą prysznica jest możliwość zmycia okładów błotnych, morskich i innych maseczek używanych dla odchudzenia lub walki z cellulitem. Warto również wspomnieć o mgiełce wodnej rozpylanej na ciało klienta (po naciśnięciu odpowiedniego przycisku), dającej uczucie orzeźwienia i świeżości. Na życzenie klienta mgiełkę można wzbogacić witaminami i minerałami.

więcej w Cabines nr 1

publikacje Cabines 1
do góry | powrót