Metamorfoza z perspektywy

powrót

Metamorfoza

W poprzednim numerze naszego czasopisma przybliżyliśmy Państwu jedno z ciekawszych przedsięwzięć związanych z szeroko pojętą kosmetyką. Mowa oczywiście o akcji „Metamorfoza – spełniamy marzenia dwóch osób”. Po kilku miesiącach od jej zakończenia porozmawialiśmy z głównymi bohaterkami – paniami Wiesławą Mędrzycką i Ewą Jabłońską.
Kosmetolog - zabiegi
Metamorfoza z perspektywy

Przypomnijmy: Inicjatorką całego przedsięwzięcia jest pani Katarzyna Kielar, specjalistka z zakresu kosmetologii, od 10 lat prowadząca w Opolu salon kosmetyczny Wyspa Harmonii Zdrowia i Urody. Akcja skierowana była do osób dojrzałych, które pragnęły coś w swoim życiu zmienić – i nie chodziło wyłącznie o stan cery. Założeniem i celem była przemiana holistyczna, obejmująca zarówno wygląd zewnętrzny, jak i podejście do życia i do samych siebie.

Zainteresowanie akcją było ogromne. Po kolejnych etapach selekcji, głosami słuchaczy Radia Opole wybrane zostały dwie laureatki – pani Ewa i pani Wiesława. To był dla nich początek wspaniałej przygody, która na zawsze odmieniła ich życie. Pani Katarzyna ufundowała dla laureatek serię nieinwazyjnych zabiegów kosmetycznych, precyzyjnie dostosowanych do potrzeb i problemów, z którymi panie się zmagały. Zaprosiła również do współpracy szerokie grono specjalistów z różnych dziedzin. W tym gronie znalazły się między innymi: terapeutka, dietetyk, stylistka fryzur, stylista ubioru i specjalistka pomagająca w profesjonalnym doborze bielizny. W ciągu trzech miesięcy tak dobrany zespół pomógł obu paniom nie tylko całkowicie odmienić się zewnętrznie, ale również odnaleźć w sobie piękno wewnętrzne, nabrać pewności siebie i na nowo otworzyć się na świat.

Nigdy nie jest za późno, byś stał się tym, kim chcesz – to motto od początku przyświecało całej akcji. Przykład obu pań pokazuje, że to najprawdziwsza prawda. W momencie kiedy przeprowadzaliśmy te wywiady, minęło około trzech miesięcy od zakończenia Metamorfozy. Efekty nie tylko są wciąż widoczne, można śmiało powiedzieć – i to przyznały obydwie rozmówczynie – że ta przemiana wciąż się dokonuje. Rozmawialiśmy z osobami młodymi duchem, ciekawymi świata, otwartymi na kolejne wyzwania i przede wszystkim zadowolonymi z życia i cieszącymi się tym, co jest tu i teraz. O co pytaliśmy? O wspomnienia z tych 100 dni, powody przystąpienia od akcji, o to, jak życie obu pań wyglądało wcześniej i jak wiele Metamorfoza w nim zmieniła. Jak widzą całość z perspektywy tych kilku miesięcy po zakończeniu akcji.

Przeprowadzanie tych wywiadów to była prawdziwa przyjemność. Mamy nadzieję, że tak samo będzie z lekturą, do której serdecznie zapraszamy.

publikacje Cabines 64
do góry | powrót