Nowoczesne metody stylizacji rzęs

powrót

Makijaż

Zagęszczenie rzęs dzisiaj nie jest już żadną nowością, tego typu usługa dostępna jest prawie w każdym salonie. Jak każda usługa, również i stylizacja rzęs uległa przeobrażeniom i została rozwinięta. Pojawiły się nowe metody, a wraz z nimi nowe wątpliwości. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące stylizacji rzęs.
Kosmetolog - zabiegi
Nowoczesne metody stylizacji rzęs

Jakie są metody stylizacji rzęs?

Podstawową i najczęściej stosowaną techniką zagęszczania rzęs jest technika 1:1, która polega na przyklejaniu jeden rzęsy syntetycznej do jednej rzęsy naturalnej. Rzęsy mocowane są pojedynczo specjalnie opracowanym klejem, dzięki czemu wyglądają całkowicie naturalnie. Od jakiegoś czasu mamy również możliwość zagęszczenia rzęs w kilku wymiarach. Możemy wybierać między metodą 2:1, 3:1, metodą 3D czy Foconyes, gdzie można przykleić nawet 6:1. Nazewnictwo może się różnić, ale we wszystkich tych metodach chodzi o to, że tym razem zamiast jednej przyklejamy od 2 do 6 rzęs do jednej naturalnej. Zasada jest prosta, gorzej z prawidłowym wykonaniem, gdyż te metody są nieco trudniejsze i wymagają już odpowiednio dopracowanej techniki oraz specjalnych rzęs. Podobnie jak w metodzie 1:1 wszystkie rzęsy syntetyczne przyklejamy zawsze tylko do jednej rzęsy naturalnej i co najważniejsze w tych metodach – należy szczególnie zwrócić uwagę na jakość rzęs. Rzęsy do tego typu zagęszczania, gdzie do jednej rzęsy naturalnej możemy przykleić nawet 6 rzęs syntetycznych, muszą być naprawdę cienkie i lekkie, żeby nie obciążały rzęs klientki. Rzęsy do techniki Foconyes są tak cienkie, że do złudzenia przypominają naturalne włosy i dlatego idealnie nadają się do tak ekstremalnego zagęszczania i przedłużania rzęs.

Na co zwracają uwagę klientki przy wyborze gabinetu?

Większość świadomych i wymagających klientek z całą pewnością na pierwszym miejscu zainteresuje się kwalifikacjami stylistki. Ważne jest więc, aby każda osoba, która zamierza się zająć profesjonalnie przedłużaniem i zagęszczaniem rzęs, zaczęła od przejścia szkolenia w odpowiedniej placówce, bo poziom naszej usługi zależy w głównej mierze właśnie od jakości i poziomu kursu, jaki ukończymy. Niestety wiele tanich szkół poza dyplomem nie oferuje nic więcej. Dobra placówka szkoleniowa powinna zapewnić możliwość darmowych doszkoleń, nigdy bowiem nie możemy mieć pewności, że kilkugodzinne szkolenie wystarczy nam na odpowiednie opanowanie techniki. Dobrze, gdy po ukończonym szkoleniu kursant będzie miał możliwość stałego kontaktu z edukatorem, który na podstawie zdjęć stylizacji swojego ucznia będzie mógł udzielić mu dalszych wskazówek dotyczących poprawy techniki i ewentualnych błędów. Pamiętajmy, że to właśnie od umiejętności stylisty zależy późniejsza kondycja naturalnych rzęs klientek. Coraz więcej klientek zaczęło również zwracać uwagę na produkty, na których w danym miejscu się pracuje. Nie każda z pań marzy o mocno podkręconych i przedłużonych rzęsach. Jest wiele kobiet, które życzą sobie bardzo naturalnych efektów, rzęsy mają być tak zrobione, żeby każdy myślał, że są naturalne. Salon, w którym pracuje się tylko na jednej grubości, jednym wygięciu i zaledwie kilku długościach rzęs (często dwóch), nie jest w stanie zadowolić takich klientek. Rzęsy każdej z pań różnią się pod względem długości i grubości, dlatego aby osiągnąć jak najbardziej naturalne efekty, należy odpowiednio dopasować rodzaj rzęs oraz ich długość, grubość i wygięcie.

Czy przedłużanie rzęs szkodzi naturalnym rzęsom?

Nie, prawidłowo wykonana usługa nie ma najmniejszego wpływu na stan rzęs naturalnych. Rzęs nie przyklejamy bowiem do rzęs młodych, które są za słabe na utrzymanie ciężaru rzęsy syntetycznej, pozwalamy im przez to na swobodny wzrost. Stylistka przykleja rzęsy syntetyczne tylko i wyłącznie do rzęs w fazie wypadania i wzrostu, bacząc przy tym na to, żeby ich nie posklejać. Tak wykonany zabieg niczym nie zaburza cyklu życia rzęsy, który trwa od 60 do 90 dni i w tym właśnie czasie następuje wymiana rzęs na nowe. Doświadczona i odpowiedzialna stylistka, która nie skleja rzęs, nie niszczy więc rzęs naturalnych swoim klientkom. Najgorszym grzechem w stylizacji rzęs jest brak umiejętności stylistki, czyli wspomniane już sklejanie rzęs oraz nieodpowiedni dobór rzęs. Regularne korzystanie z takich właśnie usług może doprowadzić do widocznych ubytków, rzęsy naturalne staną się łamliwe i potrzeba będzie długiego okresu czasu, aby ponownie się zregenerowały.

więcej w Cabines nr 64

MAGDALENA BRZEZIŃSKA
publikacje Cabines 64
do góry | powrót