Tymczasowe spa

powrót

Spa & wellness

Koncepcja sezonowych usług plenerowych, dotychczas zarezerwowana głównie dla restauracji, pojawiła się również w sektorze urody i wellness. Oferta tymczasowego spa, dotąd obecna jedynie na luksusowych festiwalach, zaczyna być kierowana do coraz szerszej, ale też coraz bardziej specyficznej grupy odbiorców.
rejuvi cosmetics
Tymczasowe spa

Pomysł dla VIP-ów

Festiwal w Cannes już od dłuższego czasu wykorzystuje pomysł spa dla gwiazd. Od kilku lat festiwalowe „spa pod chmurką” współpracuje z markami, które dbają o dusze i ciała gwiazd tego wydarzenia. Oferta obejmuje zabiegi na twarz, masaże, stylizację fryzur, makijaż czy pielęgnację dłoni. Pomysł ten wykorzystywano też na innych wielkich wydarzeniach, np. Midem i MIP TV. Z założenia jest to oferta dla najzamożniejszych klientów. Na fali tej tendencji marka Bulgari Spa Experience otwarła spa w paryskich Galeriach Lafayette. Oferuje osiem luksusowych zabiegów z wykorzystaniem linii pielęgnacyjnych Bulgari (bazujących na cennych kamieniach), azjatyckich technik masażu, refleksologii i kosmetyków anti-age. Podejku marka Bonpoint, specjalizująca się w ubrankach dla dzieci, zdecydowała się otworzyć tymczasowe spa w swoich butikach, żeby przekonać odwiedzające je matki do zapoznania się z dobrodziejstwami masażu dla niemowląt i dzieci do 10. roku życia. W niektórych galeriach handlowych, na lotniskach i w profesjonalnych salonach oferta ewoluuje w podobnym kierunku, żeby zapewnić klientom jak najlepsze usługi. Nowy trend stworzył zapotrzebowanie na wykwalifikowany personel gotów pracować sezonowo. Taka praca wymaga dodatkowo elastyczności, zdolności adaptacyjnych, znajomości języków obcych i pomysłowości, by zaspokoić wyszukane potrzeby klientów. Marka i wyposażenie Tendencja spa tymczasowego bazuje na pojawianiu się znanych marek w niezwykłych okolicznościach. Jednak wysoka jakość byłaby niemożliwa bez mobilnego wyposażenia zgodnego z wszelkimi niezbędnymi normami i zasadami bezpieczeństwa. Dlatego niektóre firmy zajmujące się aranżacją spa oferują dzisiaj rozwiązania idealne dla spa plenerowego: wyposażenie, które można łatwo zainstalować w dowolnym miejscu, nawet pod gołym niebem, jeśli pozwalają na to lokalne warunki pogodowe. ście do klienta jest spersonalizowane, a zabiegi poprzedzone są drobiazgową analizą i diagnozą skóry.

Hotele też chcą zaskakiwać

Niektóre stacje narciarskie również rozpoczęły rywalizację o klientów, dodając do oferty właśnie tymczasowe spa. Valmont, szwajcarski ekspert w zabiegach anti-age, proponuje tymczasowe spa na szczycie walezyjskich gór, na wysokości 2200 metrów. Mieści się ono w niedawno otwartej restauracji. Oferuje klientom, którzy nacieszyli się już śnieżnym szaleństwem, relaks w spa połączony z odmładzaniem. Latem również liczne hotele w swoich parkach i ogrodach tworzą spa plenerowe z ofertą najlepszych marek kosmetycznych. Nowa na rynku marka Bonpoint, specjalizująca się w ubrankach dla dzieci, zdecydowała się otworzyć tymczasowe spa w swoich butikach, żeby przekonać odwiedzające je matki do zapoznania się z dobrodziejstwami masażu dla niemowląt i dzieci do 10. roku życia. W niektórych galeriach handlowych, na lotniskach i w profesjonalnych salonach oferta ewoluuje w podobnym kierunku, żeby zapewnić klientom jak najlepsze usługi.

 

więcej w Cabines nr 65

Frédéric Lefret
publikacje Cabines 65
do góry | powrót