Sztuka depilacji intymnej

powrót

Depilacja

Depilacja okolicy intymnej jest bardzo kusząca dla wielu kobiet. Z jednej strony kobiety bardzo chciałyby się pozbyć niechcianych włosków, jednak z drugiej strony strach przed bólem lub także wstyd i skrępowanie najczęściej powodują, że rezygnują one z wizyty w gabinecie kosmetycznym, godząc się na domowe sposoby usuwania niechcianego owłosienia. Nastawienie jednak coraz szybciej się zmienia i coraz więcej kobiet korzysta z zabiegów depilacji intymnej właśnie w gabinetach kosmetycznych.
rejuvi cosmetics
Sztuka depilacji intymnej© Nobilior - Fotolia

„Nic, co kobiece, nie jest kosmetyczce obce”

Kobiety w różnym wieku decydują się na różne głębokości wydepilowanego bikini, a ostatnio także na fryzury intymne i wzorki. Najczęstsza motywacja do usunięcia wszystkich włosków z okolicy intymnej to uczucie komfortu i wygody, jak również względy higieniczne. Preferencje partnera to także ważny motyw w wyborze tej depilacji. Depilacja intymna także w Polsce staje się standardowym zabiegiem już w prawie każdym gabinecie kosmetycznym. Nie jest już tematem tabu zarówno z perspektywy klientki, jak i kosmetyczki.

Profesjonalizm w Twoim gabinecie

Poczta pantoflowa górą! Jak zawsze najlepszą rekomendacją są polecenia od stałych klientek. Panie zadowolone z efektów depilacji pochwalą się swoim koleżankom, a te z kolei z ciekawością wybiorą się na zabieg. Bywają jednak klientki, które nie mają kogo się zapytać i same poszukują odpowiedniego gabinetu, aby wybrać się na pierwszą intymną depilację. Musimy pamiętać, że klientki dzięki dostępności internetu bardzo dokładnie potrafią prześledzić nasze doświadczenie zawodowe. Często sprawą priorytetową jest dla nich właśnie to, kto wykona zabieg depilacji bikini.

Aby profesjonalnie przyjąć i wykonać zabieg, musisz przede wszystkim być naprawdę specjalistką w depilacji, w tym oczywiście również okolicy bikini. Ciało ludzkie, w tym strefa intymna, nie może być dla Ciebie strefą tabu, lecz naturalną częścią ciała kobiety. Klientka wyczuje twoją nienaturalność, fałsz czy skrępowanie, jeżeli sama nie będziesz przekonana do zabiegu depilacji intymnej. To Twoje nastawienie, empatia jest decydująca i przekonująca. Badane klientki zdradziły, że umówienie się na pierwszy zabieg depilacji intymnej porównywalne jest do stresu podczas badania ginekologicznego.

Dlatego podczas pierwszej wizyty, już w pierwszych sekundach znajomości musisz pokazać, że jesteś profesjonalistką, dla której ciało ludzkie nie jest żadnym tabu. Pamiętaj, że pierwsze wrażenie zrobisz tylko raz! Nawet jeśli zabieg będzie trochę bolesny, jeśli klientka zwyczajnie cię polubi i zdobędziesz jej zaufanie, na pewno wróci i będzie kontynuować depilację właśnie u Ciebie. O bólu szybko się zapomina, o nieprzyjemnych sytuacjach lub krępującej rozmowie – niestety nie. Pamiętaj także, że klientki nigdy nie zadają dziwnych pytań, to Ty jesteś ekspertką, podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem, a zyskasz stałą i zadowoloną klientkę. Kolejną bardzo ważną rzeczą jest czystość i higiena w gabinecie zabiegowym. Wykonując zabieg, zawsze powinnaś używać jednorazowych rękawiczek, przed zabiegiem należy zdezynfekować skórę w miejscu depilacji, a tuż po zabiegu oczyścić i złagodzić odpowiednim preparatem. Przed zabiegiem powinnaś dać klientce jednorazową bieliznę, nawet jeśli jest to pełna depilacja brazylijska.

Jak zrobić to jedyne pierwsze dobre wrażenie?

Na początku wizyty przedstaw się i podaj rękę. Zaproś klientkę do gabinetu, dopiero tam będziecie mogły spokojnie porozmawiać. Pamiętaj o uśmiechu i pozytywnym nastawieniu. Klientka musi poczuć, że dla Ciebie to „normalny” zabieg. Ważne! – nigdy nie podpytuj klientki o zabieg w recepcji lub przy innych klientach i personelu!

W gabinecie, w którym wykonasz zabieg, nie mogą znajdować się dodatkowe osoby, podczas zabiegu również nikt nie powinien wchodzić. Na ten czas można zamknąć drzwi lub zabieg wykonać za dodatkowym parawanem.

Gdy klientka jest pierwszy raz, należy założyć kartę klienta. Przeprowadź krótki wywiad, koniecznie zapytaj, jak wcześniej usuwała owłosienie, jaką metodą, jak reagowała skóra, czy pojawiały się jakieś podrażnienia i kiedy ustępowały. Zapytaj o ciążę! Sama ciąża nie jest przeciwwskazaniem, natomiast trzeba wiedzieć o tym, gdyż nie w każdej pozycji można ciężarną klientkę ułożyć. Również skórę ciężarnej inaczej naciągamy, nie uciskając przy tym podbrzusza. Rozmowę prowadź spokojnie i wyjaśniaj cierpliwie wszystko, o co pyta klientka. Zanim zaczniesz zabieg, wytłumacz klientce krok po kroku, jak będzie przebiegał. Bardzo często klientki nie mają o tym pojęcia, przerażone wyobrażają sobie straszne, groteskowe pozycje i sytuacje. Mnie kiedyś klientka zapytała, dlaczego nie mam fotela ginekologicznego, bo myślała, że tak właśnie wykonuje się depilację intymną.

Następnie daj klientce jednorazowe majteczki, nawet jeśli jest to całkowita depilacja. Klientka, mając świadomość, że choć trochę jest przysłonięta, lepiej to zniesie. A Ty jako profesjonalistka z pewnością sobie z nimi poradzisz.

Na czas, gdy klientka się rozbiera, najlepiej wyjść z gabinetu lub zaprosić ją za parawan, aby swobodnie mogła się przygotować. Podobnie po zabiegu, gdy oczyścimy skórę i nałożymy preparat łagodzący, należy podziękować klientce i powiedzieć, że może się już ubrać. Wtedy również dobrze jest zostawić klientkę samą.

Pamiętaj, aby podczas zabiegu nigdy w żaden sposób nie komentować rodzaju owłosienia u klientki. Nie należy krytykować ani uciszać, jeśli klientka krzyknie. To bardzo częste podczas depilacji bikini. Nie obgaduj innych klientek! Pomyśli, że tak samo powiesz o niej. Zawsze używaj jednorazowych rękawiczek. Niestety nadal spotykam kosmetyczki, które wykonują depilację bez rękawiczek. Jest to absolutnie niedozwolone!

Na koniec nie zapomnij powiedzieć o tym, jak prawidłowo pielęgnować skórę po depilacji, oraz umówić kolejny termin wizyty.

Aby zabieg był naprawdę szybki, skuteczny i mniej bolesny, wybierz lepiej naturalną pastę cukrową aniżeli tradycyjny wosk. 

więcej w Cabines nr 65

Marzena Kujawa
publikacje Cabines 65
do góry | powrót