Beauty Düsseldorf 2015

powrót

Targi

Na mapie europejskich i światowych imprez kosmetycznych jest wiele wydarzeń, które warto odwiedzić. Jednak tylko jedno z nich zasługuje na miano najważniejszego. Mowa oczywiście o targach Beauty Düsseldorf. W przyszłym roku odbędzie się już 30., jubileuszowa edycja tej imprezy. Co stanowi o wyjątkowości niemieckich targów, dlaczego warto je odwiedzić?
Muzyka relaksacyjna bez opłat ZAiKS
Beauty Düsseldorf 2015

Co roku pod koniec marca Düsseldorf zamienia się w światową stolicę kosmetyki profesjonalnej i branż pokrewnych. Międzynarodowe Targi Przemysłu Kosmetycznego, Pielęgnacji Stóp, Wellness i SPA Beauty Düsseldorf – bo tak brzmi pełna nazwa imprezy – uważane są za najważniejsze targi kosmetyczne w skali nie tylko europejskiej, ale i światowej. Rozmach, profesjonalizm, szeroka oferta i bogaty program imprez towarzyszących – to tylko niektóre z cech charakterystycznych tych targów. To tu premiery mają nowe linie kosmetyków i urządzeń, a wśród wystawców nie brakuje najważniejszych graczy świata kosmetyki profesjonalnej, spa i wellness. Żadna licząca się w branży firma nie może sobie pozwolić na nieobecność w tym miejscu. W roku 2015 targi odbędą się w dniach 27–29 marca – i zdecydowanie warto zarezerwować sobie początek wiosny na odwiedzenie Düsseldorfu.

Targi w liczbach

Imponująco przedstawiają się liczby związane z targami. 1400 wystawców i marek na 60 tysiącach metrów kwadratowych powierzchni targowej zadowoli nawet najwybredniejszych miłośników branży. A tych co roku przybywa na targi około 50 tysięcy. Mimo tak wielkiego rozmachu stoiska pogrupowane są w sposób przejrzysty i logiczny w czterech wielkich halach targowych. W przypadku tej imprezy trzy dni to zdecydowane minimum, żeby w sposób rzetelny zapoznać się z ofertą wystawców – jeden czy dwa dni tu nie wystarczą. Mając tego świadomość, organizatorzy perfekcyjnie zadbali o komfort zwiedzania i wygodę targowych gości. Oprócz części wystawienniczej w kompleksie znajdziemy liczne strefy odpoczynku, kawiarenki i restauracje, w których można zregenerować siły i odpocząć między kolejnymi turami poznawania oferty wystawców. Co warte odnotowania – organizatorzy znakomicie dbają o obsługę medialną wydarzenia, co zachęca licznych przedstawicieli branżowych (i nie tylko) mediów do odwiedzenia imprezy i dzielenia się wrażeniami ze swoimi czytelnikami i widzami.

Międzynarodowe Mistrzostwa Make-up

Jedną z najważniejszych i najciekawszych wizualnie imprez towarzyszących niemieckim targom są Międzynarodowe Mistrzostwa Make-up. Rywalizują tam najlepsi reprezentanci tej trudnej sztuki z wielu krajów świata. To zwycięzcy mistrzostw regionalnych, w których jedną z nagród jest prawo i przywilej reprezentowania swojego kraju na arenie międzynarodowej. W tej rywalizacji regularnie startują również reprezentantki Polski – i warto podkreślić, że z sukcesami. W 2010 roku mistrzynią świata make-up została Polka, Wioletta Wypijewska. Jak sama podkreśla, ten moment stał się jednym z najważniejszych momentów w rozwoju jej kariery zawodowej. Jej przykład jest inspiracją dla wielu polskich wizażystek, które bez kompleksów mogą stawać w szranki z najlepszymi na świecie. Mistrzostwa powiązane są z pokazami znanych projektantów mody. Podczas najbliższej edycji swoje kreacje zaprezentuje projektantka z Kolonii, Marion Muck. Będzie to pokaz strojów wieczorowych, którego tematem przewodnim będzie „Special Event”, oraz strojów dla nowożeńców pod hasłem „Today’s Bride”. Uczestnicy będą mieli za zadanie przygotować skromną, nowoczesną, a jednocześnie ekspresyjną stylizację pasującą do przedstawionych kreacji. Pokaz Marion Muck to nie jedyny akcent związany z szeroko pojęta modą. Każdego dnia odbywać się będzie popołudniowy pokaz pod hasłem „fashionmeetsbeauty”, podczas którego goście będą mieli okazję poznać aktualne trendy na wiosnę i lato 2015.

Na wybiegu życia

Kolejnym wydarzeniem, które połączy świat mody i beauty, będzie spotkanie z Jorge Gonzálezem, cenionym trenerem poruszania się po wybiegu (catwalk). Odbędzie się ono w ramach tzw. BEAUTY-talk w meeting poincie. Jorge González znany jest ze swojego ekstrawaganckiego stylu, a jego znakiem firmowym są właśnie wysokie obcasy. Dzieciństwo spędził on na Kubie, studia ekologii nuklearnej ukończył w Republice Czeskiej, a w końcu rozpoczął niezwykłą karierę w Hamburgu. Będzie miał na ten temat wiele do opowiedzenia, podobnie jak o swoim burzliwym życiu „na wybiegu życia”.

Nail Star Academy

Beauty Düsseldorf tradycyjnie już przyciąga szeroką rzeszę specjalistów z branży pielęgnacji i zdobienia paznokci – zarówno wystawców, jak i odwiedzających. W 2015 roku właśnie z myślą o nich zadebiutuje nowe wydarzenie – Nail Star Academy. To połączenie warsztatów, szkoleń i pokazów związanych z szeroko pojętą stylizacją paznokci. Podczas wszystkich dni targów grono ekspertów całego świata prezentować będzie aktualne trendy i techniki. Co warte podkreślenia – uczestnicy Akademii będą mieli okazję w praktyce poznać program szkoleń u boku swoich mistrzów i idoli. Jedną z osobistości, jakie pojawią się w gronie prelegentów, jest Silvia Troska. Przed ponad 30 laty podczas pobytu w USA poznała potencjał branży paznokciowej i po powrocie do Niemiec założyła przedsiębiorstwo Alessandro International, które od 25 lat z sukcesami rozprowadza na całym świecie wysokiej jakości produkty i serie pielęgnacyjne do rąk, paznokci i stóp. Za całokształt swojego sukcesu i zaangażowanie Silvia Troska w 2015 roku otrzyma Award A Life of Beauty. Wśród wykładowców oczekiwane są również inne znane nazwiska ze świata stylizacji paznokci.

więcej w Cabines nr 67

Więcej informacji:
www.beauty.de
publikacje Cabines 67
do góry | powrót