Metamorfoza Zabiegi gabinetowe

powrót

Metamorfoza

Metamorfoza, którą przeszły panie Wiesława Mędrzycka i Ewa Jabłońska, miała charakter holistyczny. Oprócz aspektów czysto fizycznych objęła zmianę wewnętrzną, związaną z samoakceptacją i szeroko pojętym podejściem do życia – zarówno w wymiarze wewnętrznym, jak i zewnętrznym. Jednak to, co przede wszystkim rzuca się w oczy, to radykalna poprawa kondycji skóry obu pań i ogólne fizyczne odmłodzenie. Ten aspekt Metamorfozy to efekt precyzyjnie dobranych i perfekcyjnie wykonanych zabiegów gabinetowych oraz pielęgnacji domowej. Przyjrzyjmy się bliżej najważniejszym zabiegom, jakim poddane zostały obie panie.
rejuvi cosmetics
Metamorfoza Zabiegi gabinetowe

Za ten kosmetyczny aspekt metamorfozy odpowiedzialna jest pomysłodawczyni i koordynatorka całego przedsięwzięcia, pani Katarzyna Kielar, właścicielka opolskiego salonu Wyspa Harmonii. Jak sama przyznaje, kuracja gabinetowa była niespotykanie intensywna. Odstępy czasowe pomiędzy poszczególnymi zabiegami były często krótsze, niż wynikałoby to z oficjalnych zaleceń. Jednak w tym przypadku można sobie było na takie odstępstwo od norm pozwolić, przede wszystkim dlatego, że postępy w poprawie stanu cery obu pań były bezprecedensowo szybkie. Podstawowym tego powodem był właśnie holistyczny charakter przemiany – naocznie można było się przekonać o tym, jak ważna w tego rodzaju procesie jest synchronizacja aspektów kosmetycznych, dietetycznych i psychologicznych. To, w połączeniu z doświadczeniem i wiedzą, pozwoliło zmieścić wszystkie procedury w trzech miesiącach i osiągnąć pożądane efekty.

Zabiegi obejmowały twarz, szyję i dekolt u obu pań. W obydwu przypadkach wykonana została epilacja brwi i nadanie im odpowiedniego kształtu. W salonie zadbano również o piękne dłonie finalistek, wykonując manicure pielęgnacyjno-leczniczy. Nie zapomniano o stopach, które wymagały dopieszczenia – pedicure został wpisany w plan zabiegów. Cała terapia połączona była z kuracją domową kosmeceutykami Environ.

Opisy zabiegów i efektów zostały tu rozdzielone – jednak należy podkreślić, że ich skuteczność była skutkiem działania kompleksowego i w wielu przypadkach trudno przypisać określony efekt wyłącznie danej procedurze.

Pani Ewa Jabłońska

Diagnoza

Cera wołała o natychmiastową pomoc. Pani Ewa od lat zmagała się z ciężkim trądzikiem – tu nie pomagały nawet kolejne konsultacje i leczenie dermatologiczne. Poza tym cera była bardzo reagująca, z przebarwieniami pozapalnymi, z naczynkami, pigmentacją oraz reakcjami alergicznymi.

Cel

Celem kuracji gabinetowej i domowej było przede wszystkim pozbycie się uporczywego trądziku, przebarwień pozapalnych, pigmentacji i rozszerzonych porów. W wyniku zabiegów miała nastąpić wyraźna poprawa gęstości skóry, silne nawilżenie i odżywienie; w efekcie – wizualne odmłodzenie.

Zabiegi

 1. Oczyszczanie i odpowiednie przygotowanie cery za pomocą ultradźwięków
 2. Terapia witaminowa dermokosmetykami Environ
 3. Mezoporacja
 4. Zabieg falami radiowymi Focus RF
 5. Zaffiro Thermolifting
 6. Zabieg z użyciem kwasu mlekowego - peeling LACM

Pani Wiesława Mędrzycka

Diagnoza

Na twarzy pani Wiesławy czas nieubłaganie zaznaczył swój ślad. Było na niej sporo zmarszczek, a owal zmienił się pod wpływem czasu i grawitacji. Bardzo wyraźnie zaznaczone były bruzdy wargowo-nosowe, zmarszczki wokół oczu, rozszerzone pory.

Cel

Oczyszczenie oraz wyciszenie skóry, pozbycie się trwałego rumienia oraz drobnych naczynek, zmniejszenie rozszerzonych porów, redukcja zmarszczek, pigmentacji, głębokie nawodnienie oraz regeneracja.

Zabiegi

 1. Oczyszczanie i odpowiednie przygotowanie cery za pomocą ultradźwięków
 2. Terapia witaminowa dermokosmetykami Environ
 3. Zabieg falami radiowymi Focus RF
 4. Mezoporacja
 5. Zaffiro Thermolifting
 6. Zabieg z użyciem kwasu mlekowego - peeling LACM

więcej w Cabines nr 67

Michał Domański
publikacje Cabines 67
do góry | powrót