Propozycja makijażu na wiosnę 2015

powrót

Makijaż

Corocznie w makijażu na pierwsze ciepłe miesiące roku pojawia się efekt „glow”, czyli efekt rozświetlonej, promiennej cery.
rejuvi cosmetics
Propozycja makijażu na wiosnę 2015MAKIJAŻ: EMILIA ŚWIĄTEK-SERWACH FOTOGRAFIA: WOJCIECH SERWACH MODELKA: NATALIA WOŹNIAK

Ponieważ skóra po zimie jest często wysuszona, blada i wygląda na zmęczoną, chętnie sięgamy po wszelkiego rodzaju rozświetlacze, bronzery i róże. Oczywiście rozsądniejszym wyjściem jest odżywienie cery i zadbanie o jadłospis bogaty w witaminy, ale można również pomóc sobie odpowiednim makijażem, który znacząco ożywi twarz.

Paryskie ogrody

Inspiracją do wykonania makijażu widocznego na zdjęciach była wiosenna kolekcja marki Chanel – COLLECTION REVERIE PARISIENNE. W tej nowej kolekcji znajdują się kosmetyki, których kolorystyka została zainspirowana wyglądem paryskich ogrodów wczesną wiosną, czyli żywymi koralami, satynowymi różami i wyrazistą bielą.

Według Chanel tej wiosny na policzkach gości koral lub brudny róż. Na powiekach błyszczy biel wiosennych płatków, koral, odcienie różu, miedziany brąz, a także chłodniejsza zieleń lub grafit. Wiosenny manicure może być wyrazisty lub delikatny. Modne kolory to perłowa zieleń, wyraźne wino i jasny fiolet. Na ustach pojawia się wyraźny akcent. Można wykorzystać pomadki w odcieniach od koralu, poprzez róż do ciemnego wina.

Moja propozycja na wiosnę

Do makijażu policzków użyłam dwóch odcieni różu: koralowego i różowego, a także bronzera. Powieki modelki zostały pomalowane w ciepłych odcieniach koralu, a także zaznaczone perłową bielą. Górna, ruchoma powieka została w całości pokryta pomarańczowym cieniem, który sięga prawie pod łuk brwiowy. W wewnętrznych kącikach położyłam perłową biel. Górną linię rzęs podkreśliłam ciemnobrązową konturówką, którą następnie roztarłam z cieniem. Na dolnej powiece, którą pokryłam mieszanką pomarańczu i różu, nie narysowałam kreski, a w zamian za to mocno wytuszowałam rzęsy. Usta podkreśliłam brzoskwiniową pomadką w kredce i wpadającym w pomarańcz błyszczykiem.

Emilia Świątek-Serwach
publikacje Cabines 68
do góry | powrót