Pasta cukrowa Nowy wymiar depilacji

powrót

Depilacja

Gładkie, wypielęgnowane ciało pozbawione zbędnego owłosienia to w dzisiejszych czasach uniwersalny kanon piękna. Nic dziwnego, że depilacja jest jednym z podstawowych elementów oferty każdego salonu kosmetycznego. Wśród wielu dostępnych technik usuwania owłosienia zdecydowanie warto bliżej przyjrzeć się depilacji z użyciem pasty cukrowej. Skuteczność i bezpieczeństwo stosowania to tylko niektóre z zalet tej metody.
muzyka relaksacyjna bez opłat ZAiKS
Pasta cukrowa Nowy wymiar depilacji

Długa tradycja

Na naszym rynku pasta cukrowa wciąż postrzegana jest jako nowość, a wiele klientek dowiaduje się o tej metodzie po raz pierwszy. Tymczasem jest to jedna z najstarszych metod usuwania owłosienia. Od wieków była rozpowszechniona na Bliskim Wschodzie. Świat zachodni – Europa i USA – poznał ją dopiero w II połowie XX wieku. Przez kilkadziesiąt lat musiała rywalizować z coraz nowszymi – mechanicznymi i chemicznymi – technikami, które okresowo dominowały na rynku. Dopiero w ostatnich kilku latach mamy do czynienia z ponownym zainteresowaniem depilacją przy użyciu pasty. Zarówno kosmetyczki, jak i klientki doceniły skuteczność, bezpieczeństwo stosowania i inne zalety tej techniki.

Powrót do natury

Nie ulega wątpliwości, że na wzrost popularności pasty cukrowej miał wpływ szerszy trend w kosmetologii –zainteresowanie produktami naturalnymi. Po latach fascynacji nowoczesną i często inwazyjną dla skóry chemią coraz bardziej docenia się bezpieczeństwo, jakie gwarantują preparaty na bazie naturalnych składników, nie ustępujących skutecznością swoim syntetycznym „odpowiednikom”. Pasta cukrowa to produkt w 100% naturalny. Do jej produkcji wykorzystuje się wyłącznie cukier lub glukozę i fruktozę, wodę i sok z cytryny. Nie ma konieczności dodawania barwników, środków zapachowych czy konserwantów. Rolę tego ostatniego pełni cukier, będący doskonałą substancją powstrzymującą rozwój bakterii. Z kolei kwasek cytrynowy jest naturalnym antyseptykiem.

W ofercie producentów można znaleźć różne rodzaje past opracowanych z myślą o różnych typach włosów i skóry. Różnią się konsystencją – do depilacji dużych powierzchni polecane są pasty o miększej konsystencji, natomiast do miejsc narażonych na większą potliwość – pasty gęste i twardsze.

Pełne bezpieczeństwo i komfort

Naturalna receptura pasty cukrowej zapewnia całkowite bezpieczeństwo jej stosowania. Brak silnych syntetycznych alergenów – parabenów, formaldehydu itp. – umożliwia stosowanie jej nawet u osób z bardzo wrażliwą skórą. Najważniejszą zaletą pasty jest nieinwazyjność. Pasta nie przykleja się do żywych komórek skóry, a jedynie okleja włosy. W związku z tym nie ma ryzyka uszkodzenia naskórka, nie narusza również płaszcza hydrolipidowego. To pozwala na powtórną aplikację pasty na to samo miejsce podczas jednego zabiegu. Podczas depilacji pasta – w przeciwieństwie do wosku – ma temperaturę zbliżoną do temperatury ciała, co również ogranicza ryzyko podrażnień i zwiększa komfort zabiegu, zwłaszcza w przypadku delikatnych obszarów ciała (twarz, pachy, okolice bikini). Pasta cukrowa jest produktem na tyle bezpiecznym i łagodnym, że z zabiegu z jej użyciem mogą korzystać nawet osoby cierpiące na łuszczycę, egzemę, żylaki, mające rozszerzone naczynia krwionośne czy chore na cukrzycę. Stosowanie pasty cukrowej minimalizuje ryzyko wystąpienia zapalenia mieszków włosowych, będącego często następstwem depilacji z użyciem depilatora, gorącego wosku czy zimnego wosku – gdzie depiluje się „pod włos”.

Technika stosowania pasty cukrowej

Pastę nakłada się w kierunku przeciwnym do wzrostu włosa i delikatnie rozprowadza się na skórze, powtarzając ten ruch dwu- lub trzykrotnie – tak aby pasta dokładnie oblepiła łodygę włosa oraz wniknęła poniżej ujścia mieszka włosowego. To umożliwia dokładne usunięcie całych włosów wraz z cebulkami – nawet tych najkrótszych. Pastę zrywamy w kierunku wzrostu włosów, dzięki czemu są one w delikatny sposób „wysuwane” z mieszka – to ogranicza ryzyko jakichkolwiek podrażnień oraz zmniejsza bolesność zabiegu. Taka technika likwiduje również ryzyko złamania włosów u ich nasady i ich późniejsze wrastanie w skórę, co może mieć miejsce podczas depilacji woskiem. Jak już wspomnieliśmy, pasta podczas zrywania nie narusza naskórka – usuwa jedynie jego martwe komórki, dzięki czemu zabieg depilacji ma również walory pielęgnacyjne. Skóra po zabiegu jest miękka i jedwabista. Ewentualne pozostałości pasty zmywa się po prostu wodą. Jest to produkt bardzo wydajny – jedną porcją można wydepilować całe ciało.

więcej w Cabines nr 69

Konsultacja merytoryczna:
Monika Stojecka,
Dyrektor ds. Rozwoju
ROYX PRO
publikacje Cabines 69
do góry | powrót