Jakość pracy stylistki paznokci

powrót

Paznokcie

Jeśli chcemy profesjonalnie zająć się stylizacją paznokci, musimy poważnie potraktować ten zawód. Możemy wykonywać swoją pracę z pasją i jednocześnie osiągnąć sukces, pod warunkiem jednak, że jesteśmy do tego solidnie przygotowani.
Biotechnologia
Jakość pracy stylistki paznokci

Bardzo często niestety podejmuje się tę pracę, ponieważ dostęp do tego zawodu jest łatwy, niczym nie ograniczony. Już po trzydniowym kursie, gdzie uczy się wszystkich metod stylizacji i zdobień, wolno nam rozpocząć pracę w tym zawodzie. Dodatkowo jeszcze najbardziej poszukiwane są najtańsze, a nie najlepsze szkolenia, najtańszy sprzęt oraz produkty i akcesoria do pracy. A przecież to właśnie wysokogatunkowy produkt pozwoli nam pracować szybko i dać klientce trwałą usługę.

Początkujące stylistki w pierwszej kolejności powinny zająć się rzeczą podstawową – prawidłową, solidną budową paznokci. Najpierw należy dobrze poznać jedną metodę. Dopiero wtedy, kiedy technika będzie dopracowana do perfekcji, można się zająć artystycznym zdobieniem paznokci. Droga do tego zawodu zawsze powinna przebiegać w tej kolejności. Nawet najbardziej precyzyjne zdobienie stanie się wręcz nieatrakcyjne, kiedy paznokcie nie będą smukłe, zgrabne, pięknie opracowane.

Największą popularnością cieszą się szkolenia, na których przedstawia się nowe trendy w zdobieniach, omawia eleganckie, w dobrym guście wysmakowane wzory. Szkolenia te dedykowane są zaawansowanym stylistkom. Często początkujące stylistki chcą uczestniczyć głównie w takich spotkaniach. Mniejszą popularnością cieszą się szkolenia i warsztaty, na których można doskonalić technikę prawidłowego budowania paznokci. Wiele osób nawet nie ma świadomości tego, że ich praca nie jest prawidłowa. Oznacza to, że nie są dobrze przygotowane, a ich oko nie wyłapuje błędów. Nie mogą ich poprawić, ponieważ ich nie widzą. Potrzeba wiele mozolnej pracy, cały czas w kontakcie z instruktorem, żeby osiągnąć dobry poziom.

W tym trudnym zawodzie stylizacji paznokci możemy cieszyć się dużymi sukcesami, mamy cały czas możliwość rozwoju, a na co dzień bardzo przyjemną pracę, która najczęściej polega na regularnych spotkaniach ze stałymi klientkami. To duża satysfakcja, kiedy klient wciąż do nas powraca. Dzieje się tak wtedy, kiedy jesteśmy dobrze do naszej pracy przygotowani, na bieżąco z trendami, pracujemy na dobrym sprzęcie za pomocą najlepszej jakości produktów. Nasi klienci naprawdę to widzą. Wiele z nich chce od nas otrzymać najlepszą, a niekoniecznie najtańszą usługę i chętnie zapłaci za najwyższą jakość.

Przestańmy więc oszczędzać tam, gdzie się nie da, a na pewno nam się to opłaci!

więcej w Cabines nr 69

Nina Gajewska
publikacje Cabines 69
do góry | powrót