Beauty Düsseldorf 2015

powrót

Targi

Jubileuszowa, 30. edycja największych w Europie targów kosmetycznych już za nami. Niemiecka impreza po raz kolejny okazała się bardzo owocna, zarówno dla organizatorów, jak i wystawców oraz licznie przybyłych gości.
Kosmetolog - zabiegi
Beauty Düsseldorf 2015

Od trzech dekad Międzynarodowe Targi Przemysłu Kosmetycznego, Pielęgnacji Stóp, Wellness i SPA Beauty Düsseldorf są najważniejszym miejscem spotkań dla profesjonalistów branży kosmetycznej z całego świata. To swoista platforma, na której prezentowane są branżowe innowacje, wymieniane są doświadczenia i informacje, a także odbywają się szkolenia. Potwierdzeniem znaczenia naszej imprezy jest również tegoroczna frekwencja – odwiedziło nas 51 tysięcy gości z 60 krajów świata – mówi Joachim Schäfer, dyrektor zarządzający Targów w Düsseldorfie.

Licznie przybyli odwiedzający mieli w czym wybierać. W czterech halach Centrum Wystawienniczego w Düsseldorfie zaprezentowało się ponad 1400 wystawców i marek.

Tradycyjnie dla niemieckiej imprezy, stoiska rozmieszczone zostały w taki sposób, by odwiedzającym je gościom zapewnić jak największy komfort i łatwość zwiedzania. Dodatkowym atutem były rozmieszczone w kompleksie targowym liczne strefy odpoczynku, kawiarenki i restauracje, w których można zregenerować siły i odpocząć między kolejnymi turami poznawania oferty wystawców. Ci jak zwykle zaprezentowali liczne nowości – zarówno jeśli chodzi o nowe urządzenia i kosmetyki, jak i rozwiązania biznesowe. Co warte podkreślenia – wystawcy odnotowali w tym roku znacznie większą reprezentację gości spoza Niemiec. Jak mówią organizatorzy – ten trend jest bardzo pozytywny, ponieważ umacnia pozycję Beauty Düsseldorf jako imprezy międzynarodowej.

Targom towarzyszyły liczne imprezy, konferencje, pokazy i szkolenia. W tym roku było ich ponad 130 i swą tematyką obejmowały właściwie wszelkie aspekty funkcjonowania szeroko pojętej branży beauty. Od kosmetyki profesjonalnej, poprzez pielęgnację domową, pielęgnację i zdobienie paznokci dłoni i stóp, po zdobywający coraz większą popularność sektor spa i wellness. Poczesne miejsce na liście tych wydarzeń od lat zajmują Międzynarodowe Mistrzostwa Make- -up, w których rywalizują najlepsi wizażyści z całego świata. Ta impreza łączy profesjonalizm z widowiskowością i jest jednym ze znaków rozpoznawczych düsseldorfskich targów. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się również zapowiadany specjalny pokaz pod hasłem „Future SPA”, prezentujący pionierskie trendy związane z szeroko pojętym wellness. Przygotowany został przez studentów architektury Wyższej Szkoły Zawodowej w Düsseldorfie, którzy pracują obecnie nad szerokim spektrum możliwości projektowania i wyposażenia wnętrz dla SPA przyszłości.

Nie sposób oczywiście wymienić wszystkich wydarzeń towarzyszących tej imprezie. To ogromne przedsięwzięcie, które nie bez powodu rozplanowane jest na trzy dni. Mniej czasu po prostu nie wystarczy, żeby kompleksowo zapoznać się z ofertą wystawców i zaliczyć przynajmniej część targowych atrakcji. Z pewnością warto tu przyjechać, tym bardziej że miasto jest bardzo dobrze przygotowane na przyjazd osób zainteresowanych imprezami w tamtejszym kompleksie targowym. Doskonała i szybka komunikacja z lotniskiem i dworcem, bogate zaplecze noclegowe – nie ma wątpliwości, że Düsseldorf to miasto targowe. A przy okazji wspaniałe miejsce do zwiedzania – o ile ktoś po tak intensywnej imprezie ma jeszcze siły na podziwianie turystycznych uroków.

Kolejna edycja Beauty Düsseldorf odbędzie się w dniach 4–6 marca 2016 roku.

Redakcja Cabines
publikacje Cabines 70
do góry | powrót