Masaż szwedzko-sportowy

powrót

Masaż

Masaż szwedzko-sportowy nie jest nowym wynalazkiem ani tym bardziej swobodną interpretacją popularnej techniki manualnej. Przeznaczony jest przede wszystkim dla sportowców, ale również osoby nie będące zawodowymi sportowcami odkryją, że niezwykle odpręża on mięśnie, sprzyjając rozluźnieniu ciała i umysłu.
rejuvi cosmetics
Masaż szwedzko-sportowyTłumaczenie: Dorota Bury

Ten relaksujący i odprężający mięśnie masaż jest techniką intuicyjną, dopasowywaną do masowanej osoby, jej konkretnych potrzeb, nastroju danego dnia i upodobań. Masaż szwedzko-sportowy to coś więcej niż masaż szwedzki. Obejmuje on pewne dodatkowe, uzupełniające techniki wykorzystywane przez certyfikowanych masażystów, takie jak pasywne rozciąganie, techniki regenerujące po wysiłku, elementy masażu tajskiego i głębokotkankowego (deep tissue), a także – żeby połączyć wszystko w wyjątkowo skuteczny masaż – bardzo płynne gesty otulające – jak w masażu kalifornijskim typu cocooning.

Masaż szwedzki opiera się na gestach odprężających mięśnie – może być relaksujący albo pobudzający, zależnie od rytmu i intensywności. Może też obejmować specjalne fazy, w których jeden mięsień lub grupa mięśni są masowane z większą uwagą w celu usunięcia napięć zlokalizowanych w tym rejonie. Niezależnie od tego, czy jest on powierzchowny czy głęboki, poprzedza i kończy go rozmowa z klientem, żeby zapewnić mu zabieg najlepiej dopasowany do oczekiwań. Stanowi on doskonałą bazę dla masażu dla sportowców, ale nadaje się także do masowania innych osób, stąd jego wielka popularność.

Masaż szwedzko-sportowy – nowa formuła, doskonały mariaż wielu technik opanowanych do perfekcji przez masażystów z Azur massages (jest to technika markowa studia masażu Azur massages) – spotyka się z niezwykle miłym przyjęciem w świecie sportowców amatorów i zawodowców.

Jego szczególną cechą jest czas trwania – dwie godziny lub więcej, w otoczeniu niezwykle sprzyjającym odzyskaniu spokoju. Sportowcy zazwyczaj masowani są w gabinecie fizjoterapeuty albo w szatni, czyli w miejscach, które nie sprzyjają odprężeniu. Masaż szwedzko-sportowy lepiej odpowiada na potrzebę odprężenia się.

więcej w Cabines nr 71

publikacje Cabines 71
do góry | powrót